У Києві проходить другий щорічний форум, присвячений відновленню шахтарських громад України
18 — 19 жовтня 2023 року у Києві проходить щорічний форум “Відновлення шахтарських громад України в умовах сьогодення”.
Журналістка Східного Варіанту відвідала перший день форуму та занотувала важливі тези щодо відновлення Донеччини та Луганщини.
Головною метою форуму був обмін думками щодо процесу відновлення вугільних громад. З фокусом на трансформацію вугільних регіонів. Шахтарські громади розташовані у 5 областях України. Зокрема у Донецькій та Луганській області. Й попри різноманітну ситуацію в громадах та виклики, спричинені війною, всі вони потребують комплексного відновлення.
Подія була організована спільно з Ініціативою для вугільних регіонів Західних Балкан та України. На ній були присутні: політки й політикині, експерти та експертки із питань справедливої трансформації шахтарських регіонів, представники й представниці громадських організацій.
Олексій Бабченко, голова Гірської військової адміністрації Луганської області розповів:
“З Гірського вдалося евакуювати 78% мешканців та мешканок. Проте після евакуації ми не втратили із ними зв'язок, а навпаки почали більше прислухатися. Тому бачення відновлення нашої громади є спільним.
Нам потрібно розвити логістичний потенціал. Також впроваджувати культурні зміни, соціальну реабілітацію й підтримку малого та середнього бізнесу”.
Олексій наголосив, що вже є розуміння, що вугільну промисловість не будуть відновлювати. Планують створити можливість для розвитку в середині громади.
Юрій Євсіков, заступник начальника Торецької міської військової адміністрації Донецької області зазначив:
“Ми кажемо, що зможемо зробити із всіх айтівців, але потрібно реально дивитися на речі. Для початку важливо відновити наші міста”.
За результатами дискусії дійшли висновку, що важливо будувати діалог із мешканцями та мешканками громад. Тоді трансформація вугільних регіонів буде справедливою для всіх.
Також читайте: “Поїздка надихнула прикладом відновлення”: як Німеччина сприяє справедливій трансформації вугільних міст сходу України
Авторка: Катерина Косач