На окупованих територіях залишились вчителі, які потайки навчають дітей за українською програмою, — експертка
Східний Варіант разом з експертами розібрав ворожі маніпуляції, які зосереджені на молодому поколінні, та дав рекомендації, як дітям в окупації триматись під тиском російської пропаганди.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Зі свого досвіду роботи з дітьми Ірина Жданова пригадує дівчинку з Луганщини, яка у липні цього року приїхала до “Міжнародної зеленої школи ім. Клима Чурюмова”. Школярка поділилася, що “їй боляче спостерігати за друзями, які у соцмережах розказують як їм добре з росією” та співають пісні на фоні ворожих прапорів.
Жителі окупованої Донеччини та Луганщини залишаються без права вибору, однак спробувати зберегти українське в дітях можна через інформаційний онлайн простір. Експерка з освіти ділиться думками з цього приводу:
“Головна порада — залишатись таємно школярем українських шкіл, про це не треба публічно говорити. Є батьки, які в силу різних причин там залишились та хочуть відправляти своїх дітей в Україну на подальше навчання, і ми не маємо втратити цих дітей”.
Ірина Жданова відмічає, що на окупованих територіях залишились вчителі, які потайки навчають дітей за українською програмою. Якщо дитині не хочеться займати певну ідеологічну позицію, то можна замість історії вивчати, наприклад, астрономію, математику, хімію чи літературу.
Також експертка з освіти радить школярам в окупації шукати доступ до українського контенту. Відшукати онлайн відеоуроки та інші деталі про українську освіту можна на сайті “Доступна освіта”.
“Знаю багато дітей, які плачуть, сумують за Україною, — говорить пані Ірина, — і я закликаю цих дітей залишатися з надією. Вони мають право на свою думку і на доступ до інформації не тільки, яку їм насаджують у школах на тимчасово окупованих територіях, але й до іншої інформації, яка є у вільному доступі на українських ресурсах”.
Більше читайте у матеріалі Східного Варіанта: Ворожі маніпуляції для школярів: як російська пропаганда тисне на дітей в окупації
Також читайте: Схема інформаційної війни: для чого створюються російські фейки та як їх розпізнати