"Спільнота Відновлення": як горлівчанка тричі відкривала агенцію з нерухомості
Олена Маленкова родом зі сходу і є підприємицею з 1994 року. У 2014 році була активною учасницею руху опору в Донецьку, через що довелось виїжджати до Києва. В столиці Олена змогла відкрити компанію “KDU Realty Group” разом з партнеркою Оленою Полховською. Сьогодні підприємиця стала амбасадоркою “Спільноти Відновлення” та лауреаткою відзнаки “Незламні зі сходу”. Ми завітали до офісу Олени, вручили нагороду й занотували її історію.
“Спільнота Відновлення” — засноване Східним Варіантом ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до “Спільноти відновлення” та підтримайте Східний Варіант донейтом.
***
“Нерухомість – це моє покликання”
Олена Маленкова родом із Горлівки, що в Донецькій області. І починаючи з 1994 року є незламною підприємицею. У 2016-17 роках стала найвпливовішою людиною України за версією видання “Address.ua”.
“Нерухомість – це моє покликання! Все почалось у 1992 році, коли я вирішила продати будинок моїх прабатьків у Горлівці. Побачила багатопрофільну компанію “Акціонерне товариство закритого типу "СТЕЛЛА"”, яка мала відділ нерухомості, та запропонувала їм зайнятися продажем (єдині на все місто, хто займалися нерухомістю). Вони погодились і я почала заходити до них кожного дня, поки на сьомий не зустріла їхнього генерального директора”, – розповідає власниця компанії.
Олена пригадала, що генеральний директор був одного з нею віку та запросив її до себе в кабінет, пригостив шампанським й запропонував викупити будинок.
“Домовились піти до нотаріуса, а вони були тільки державні, тому потрібно було займати чергу близько 5 ранку. Ми цього не знали та прийшли о 9, попереду було багато людей. І після 5 годин очікування нас впустили, та ми успішно оформили угоду. Вже на виході гендиректор мені каже: “Олено, ти неймовірна, 5 годин розповідала мені, генеральному директору компанії, як я маю працювати! Ось виходь та працюй”, – ділиться жінка.
Олена розповіла, що зарплати її чоловіка вистачало рівно на два тижні, а в родині була маленька дитина 11 місяців, тому не роздумуючи прийняла пропозицію роботи.
Відкриття першої компанії “НІРО” у 1994 році
Олена розповіла, що в “Акціонерному товаристві закритого типу "СТЕЛЛА"” – всі були молоді та на одній хвилі. Вона мала офіційну високу зарплату, чудовий колектив й не планувала звільнятися.
“Мій директор не думав про збагачення, він хотів створювати. І його підставили на дуже великі кошти. У 1994 році звільнив мене через якусь дрібницю, тож я створила свою компанію разом з подругою. Через пів року після відкриття, колишній директор зайшов до мене та пояснив, що хотів відвести від удару, якого зазнав через невдалу справу”, – ділиться Олена.
Перша компанія Олени Маленкової називалась “НІРО” на честь героя Ніро Вульфа із циклу детективних романів письменника Рекса Стаута.
“Мені подобалось три речі в цьому персонажі: все вирішував не виходячи із за столу, ніколи не брав менше ніж 20 000 доларів за свою роботу і якщо ти став його клієнтом, то став ним по життєво”, – розповідає власниця компанії.
Книга, що сформувала Олену як бізнеследі, – це “Стратегія блакитного океану”, де основною ідеєю є відмова від жорсткої конкуренції та пошуку вільних ніш.
“Я завжди буду вдячна своєму генеральному директору, бо у 1992 році мої батьки були у розпачі, вони вважали, що все руйнується, а він мені показав, що в будь-який час можна зробити щось нове, відкрити бізнес”, – розповідає власниця.
За декілька років Олена переїхала до Донецька та відкрила нову компанію під назвою “ПАРК-АВЕНЮ”.
“У тебе є доба, щоб виїхати з міста…”
Олена розповіла, як їй разом із чоловіком довелось бігти із Донецька від арешту російськими військовими.
“Ми не планували нікуди переїжджати, у нас був дуже успішний бізнес та власна нерухомість. Але після початку Революції гідності я була достатньо відомою в колі проукраїнських людей. Мене бачили на Майданах в Донецьку та Британії”, – розповідає власниця компанії.
Жінка пригадала, що наприкінці травня 2014 року їй подзвонив колишній клієнт, який обрав бік проросійських сил. Він повідомив Олену та її чоловіка, що у них є доба, щоб виїхати з міста.
“Я сказала чоловікові, що у нас немає доби, а тільки дві години. Ми особливо не збиралися, взяли одну сумку речей та викликали таксі до іншого будинку, бо на той період таксисти вже доносили. Ми боялись, що нас одразу заберуть. Сказали, що їдемо в Крим відпочивати, а самі сіли на перший потяг, що їхав до Києва. Ми були в купе одні та навіть не розпаковували речі, бо боялись, що на якійсь зі станцій нас заберуть. Але ми доїхали до Покровська, побачили наші прапори й зрозуміли, що вибрались”, – ділиться Олена.
Олена розповіла, що про свою діяльність у підпіллі в Донецьку написала книгу “Дом там, где сердце”. Один з примірників вона подарувала й команді Східного Варіанту.
Компанія з нерухомості “KDU Realty Group”
“Усі гроші, що ми заробили, вклали у нерухомість в Донецьку, бо я вірила в неї, і як не диво, все ще вірю. Проте в Києві у мене була знайома, яка запропонувала об'єднатися та зробити нову компанію. Це був чистий стартап. В неї була компанія, яка розпалася під час Майдану, її колишній офіс на вулиці Грушевського постраждав. Тобто, ми вдвох почали з нуля”, – ділиться власниця.
Олена розповіла, що вже в липні 2014 року новостворена компанія почала займатися орендою, що не приносило великого прибутку, але на необхідне вистачало, а 1 серпня вдалося орендувати кімнату під офіс. На початку січня Олені наснився сон, де вона побачила робочу схему, яку застосувала в компанії та справи пішли вгору.
Компанія з нерухомості “KDU Realty Group” працює не тільки в Україні, а й по всьому світові: Польща, Чехія, Іспанія, Нідерланди, Британія, США (майже у кожному штаті), Канада, Балі, Таїланд, Туреччина.
“Ми побудували свою бізнес-модель так, що якщо нам потрібно щось продати або купити, то ми знаходимо стратегічного партнера в потрібній країні, а центральний офіс у Києві. Для клієнта ми є гарантами нашої угоди”, – ділиться Олена.
Як команда “KDU Realty Group” виготовляла бронежилети?
Жінка розповіла, як після початку повномасштабного вторгнення разом із вагітною невісткою виїхала до Львова.
“Мені подзвонила партнерка по бізнесу з проханням зайнятися гуманітарною допомогою. Ми відправляли цілі машини з допомогою до Київського ТРО. Олена (бізнес-партнерка – ред.) у Києві організувала хаб з допомогою, а ми у Львові домовлялись про неї та відправляли”, – розповідає власниця.
Олена поділилась, що за два тижні їй запропонували робити бронежилети.
“Знайомий мав підприємство, яке запропонував використовувати для виготовлення бронежилетів. Я написала пост у фейсбуці, що ми хочемо виробляти бронежилети, у нас є потужності, але потребуємо коштів. Потім я згадала, що маю клієнта, який працював з “Текстиль-Контакт” і звернулась до нього по тканину. 17 березня вийшла перша партія бронежилетів. Наші замовники були переважно волонтери та волонтерки. Ми мали мінімальний прибуток, залишились без грошей, бо офіс не працював до травня місця, тому запропонували співробітникам з офісу долучитися до виробництва, яким виплачували зарплату”, – розповідає власниця.
Жінка зазначила, що ідея створювати бронежилети виникла, коли закупляли бронежилети закордоном та кожна нова партія була дорожча на 100 доларів за одиницю, тому почали випускати свої.
“За 3 місяці знизили собівартість у 2,5 раза. Ми знайшли у Швеції метал та інші матеріали за найбільш вигідними цінами. У нас було 5 людей, які займалися постачанням. Ми виготовляли бронежилети до грудня 2022 року, перестали, тому що потрібно було оформлювати ліцензію. Раніше була не потрібна ліцензія, бо не було багато військової продукції. Наші бронежилети рятували життя”, – ділиться Олена.
Жінка розповіла, що зараз продовжує активно волонтерити.
“Наша команда розібралась у різних військових речах: прилади нічного бачення, приціли та інше. І у нас є людина в Німеччині, донеччанка, яка знаходить все по низьких цінах та передає нам. У нас є люди, які не підписані на нас, але щотижнево або щомісячно донатять. Вчора мені подзвонила колега та сказала: “Лена, я уклала неймовірну угоду, дуже дорогий об’єкт! Скільки тобі не вистачає на автівку? 2 000 доларів? За декілька хвилин будуть”, – розповідає власниця.
***
Олена — незламна підприємиця зі сходу, яка не зупиняється, а постійно рухається вперед!
На зустрічі Східний Варіант вручив Олені відзнаку “Незламні зі сходу”!