Переселенка з Маріуполя розвиває екологічні проєкти у Львові
Наталія Гаєцька з 2019 року очолює ініціативну групу “Mariupol Zero Waste”, яка займалася розвитком екологічних проєктів у Маріуполі. Після окупації міста та вимушеної евакуації Наталія продовжує свою діяльність у Львові та допомагає екологізуватися закладам гостинності з усієї України.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Майже вся команда “Mariupol Zero Waste”, як і сотні тисяч маріупольців, опинилися у блокаді через повномасштабне вторгнення росіян. Спочатку Наталія разом з батьками переїхала з мікрорайону “Східний”, де вже не було жодних комунікацій, до Приморського району. Тут зайняти свою квартиру Наталії запропонувала колега, яка встигла виїхати.
У середині березня Наталії та її родині допомогли виїхали з міста сусіди, взявши їх до своєї автівки. Декілька днів у дорозі, і вони змогли дістатися Запоріжжя.
“У нас була мета – добратися до Львова, поселитися й облаштуватися. Майже одразу ми з колегами почали шукати одне одного. Ми були дуже щасливі, коли дізналися, що усі живі та змогли виїхати. Ми створити новий чат та почали думати, що ми можемо зробити”, – пригадує Наталія.
Через деякий час екоактивісти та екоактивістки отримали пропозицію від “Zero Waste Alliance Ukraine” реалізувати командний проєкт “Екорезиденти. Пригоди маріупольців у Європі”. Наталія розповідає:
“Це був цикл публікацій, в яких ми висвітлювали ситуацію з поводженням з відходами та ресурсами у Європі, в тих містах, де живуть наші резиденти – мої колеги, які через війну опинилися у Європі. Проєкт вийшов досить цікавий”.
Трохи пізніше “Mariupol Zero Waste” разом з херсонською організацією “Екологічні новини” почали реалізацію проєкта “Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах ZeroWaste&ClimateFriendly для зеленого розвитку громад України”, який стосується екологізації сфер гостинності.
“У першому потоці проєкту взяли участь три заклади Львова. Вони отримали тренінги, навчання, консультації зі впровадження у свої заклади саме принципи “zero waste”. І, до речі, впроваджували вони ці принципи згідно з європейською екологічною бізнес-сертифікацією. Ми захотіли масштабувати цей досвід в Україні. І тому в другому потоці ми покликали заклади з усіх регіонів країни. Спочатку був онлайн-курс з конкурсом, на основі якого були відібрані заклади-переможці”, – розповідає очільниця “Mariupol Zero Waste”.
Один з переможців – бердянська кавʼярня “Дзендзик”, яка з нуля заснувала свій заклад у Львові. Наталію дуже тішить ця історія, адже люди не просто виїхали та заснували новий бізнес, а ще й бажають бути більш екологічними та свідомими. Вона пояснює, що сфера гостинності має великий вплив на людей, тому що має постійний потік гостей та відвідувачів. А значить, це чудовий напрям, щоб впроваджувати екологічні ініціативи.
“Mariupol Zero Waste” планує розповсюджувати таку ініціативу й серед інших закладів, у тому числі проводити тренінги та підтримувати у починаннях.
Зараз “Mariupol Zero Waste” вже планує нові екологічні проєкти, які поки що знаходяться на стадії розробки. Але пані Наталія зазначає, що планують працювати з релокованими вищими навчальними закладами та студентами.
Читайте повністю наш матеріал про те, як очільниця "Mariupol Zero Waste" відновлює екоактивізм у Львові.
Також читайте про те, як переселенка з Авдіївки разом з подругою відкрила магазин вишивки.
Долучайтесь до «Спільноти Відновлення» — засноване «Східним Варіантом» ком’юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо ці історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до «Спільноти Відновлення» та підтримайте Східний Варіант донейтом.