
Не стало української письменниці Вікторії Амеліної
У лікарні Мечникова в Дніпрі 1 липня померла письменниця Вікторія Амеліна. Вона отримала тяжкі поранення унаслідок російського обстрілу Краматорську 27 червня.
Про це повідомили в українському ПЕН.
У момент російського удару Вікторія Амеліна була в ресторані Ria Lounge в центрі Краматорська разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників.
"З величезним болем повідомляємо, що 1 липня в Лікарні Мечникова у Дніпрі перестало битися серце письменниці Вікторії Амеліної. Її життя обірвалося через поранення, несумісне з життям, спричинене ракетним ударом російських окупантів по ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року. Ми повідомляємо цю новину нині, коли про неї дізналися всі рідні Вікторії та з їхньої згоди", — написали в ПЕН.
У ПЕН розповіли, що лікарі та парамедики у Краматорську та Дніпрі робили все можливе, щоб урятувати її життя, але, на жаль, поранення було смертельним. В останні дні життя Вікторії поруч із нею були її рідні та друзі.
Крім того, український ПЕН та Truth Hounds на основі проведених опитувань свідків трагедії заявили, що влучання окупантами у цивільний об’єкт в українському місті є черговим воєнним злочином росії. Аналіз руйнувань та показів свідків указує на те, що росіяни застосовували для удару високоточну ракету типу "Іскандер". Вони достеменно знали, що вони стріляють у місце, де буде велике скупчення цивільних людей.
Відомо про загибель 13 людей, близько 60-ти поранено.
Відомо, що Вікторія Амеліна із літа 2022-го приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, вона працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України, зокрема у Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.
Також у цей же час Вікторія розпочала роботу над своєю першою нон-фікшн книжкою англійською мовою War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War, який незабаром має вийти друком за кордоном. У цій книжці Вікторія розповідає про українських жінок, котрі документують воєнні злочини, та їхнє життя під час війни.
Письменниця займалася активною адвокаційною роботою: зверталася до урядів інших країн про надання зброї Україні, а також вимагала справедливості й створення спеціального міжнародного трибуналу для всіх винуватців російських воєнних злочинів проти України, говорила про спільну антиколоніальну боротьбу українців та інших народів світу.
Вікторія Амеліна народилася 1 січня 1986 року у Львові. У шкільні роки переїхала з батьком до Канади, однак невдовзі вирішила повернутися в Україну. 2007 року отримала ступінь магістра комп’ютерних технологій у НУ "Львівська політехніка" з відзнакою. У 2005–2015 роках працювала в міжнародних технологічних компаніях.
"Ми розділяємо величезний біль і висловлюємо найщиріші співчуття рідним, друзям і колегам нашої дорогої Вікторії. Для нас, рідних, друзів і колег Вікторії, надзвичайно важливо, щоб засновані нею культурні ініціативи тривали. Згодом ми поділимося з вами інформацією про те, як усі небайдужі зможуть підтримати справу її життя", — додали в ПЕН.
Найближчим часом рідні повідомлять про час та місце прощання з Вікторією у Києві та Львові, зазначили в ПЕН.
Нагадаємо, що росія завдала по центру Краматорська ввечері 27 червня.
Також стало відомо, що від ворожого удару по центру Краматорська отримали поранення троє громадян Колумбії.
Раніше у Національній спілці журналістів України (НСЖУ) повідомили про загибель понад 60 працівників масмедіа від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, з них 14 - під час виконання професійних обов'язків.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.