
У Києві відкрили маріупольську фотовиставку "Вписані в історію. Зруйновані війною": фото
18 квітня о 14.00 у Національному музеї історії України на вулиці Володимирській, 2, у Києві відкрилася фотовиставка «Вписані в історію. Зруйновані війною».
Про це повідомляє Міністерство культури та інформполітики України і Міська рада Маріуполя
Всі пам’ятки та історичні місця є важливою складовою історії та культури міста. Внаслідок повномасштабного вторгнення рф значна кількість історичних об’єктів на території Маріуполя зруйнована або пошкоджена. Серед них – пам’ятники архітектури та монументального мистецтва. Повний масштаб втрат можливо буде оцінити виключно після деокупації міста.
Цей виставковий проєкт демонструє історичну спадщину Маріуполя, столиці Приазов'я, знищену російськими окупантами. Виставка створена маріупольською громадою, людьми, які щиро люблять своє місто, та важко переживають знищення його історії.
"Важливо після деокупації зафіксувати все, що зробили росіяни в Маріуполі. Є міжнародні стандарти фіксації таких злочинів, щоб вони відповідали перед трибуналом і компенсували всі збитки", – Ткаченко.
Про це міністр культури Олександр Ткаченко заявив на фотовиставці "Вписані в історію. Зруйновані війною", яка сьогодні відкрилася у столичному Національному музеї історії України. На ній представлена інформація про знищені росіянами історичні пам'ятки окупованого Маріуполя.
Драматичний театр, готель «Континенталь», будинок Юр’єва….Станом на 24 лютого 2022 в Маріуполі налічувалось: 206 історичних будівель, 106 пам’ятників історії та монументального мистецтва, 33 об’єкти археології. Більшість з них знищені чи пошкоджені росіянами.
Перший заступник мера Маріуполя Михайло Когут відзначив, що подібні заходи допомагають оцінити масштаб злочинів росіян:
"Захід показує, що зробили росіяни із Маріуполем. Після звільнення маємо зробити все, щоб відновити культуру та історію міста".
Виставка триватиме до 1 травня. Подивитися її можна у Національному музеї історії України на вулиці Володимирській, 2, у Києві.
Фото на головній: Євген Сосновський.
Раніше Східний Варіант повідомляв: "Місто, в яке варто повертатися": як маріупольчанка створила серію малюнків-стікерів, присвячених рідному місту
Читайте також: в Україні розпочинають програму навчання кар’єрних радників для ветеранів, ветеранок і членів їх родин












Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.