Переселенці з Маріуполя долучилися до виготовлення писанок в містах України, створено виставку: фото
Переселенці з Маріуполя долучилися до виготовлення писанок в багатьох українських містах.
Про це передає Східний Варіант з посиланням на пресслужбу ініціативи.
Народний вислів говорить: «Доки люди продовжують розписувати писанки, існує світ».
Українська писанка стала невіддільною частиною Великодня, вона символізує народження життя, його безперервність та оновлення.
Переселенці з Маріуполя долучилися до виготовлення писанок в багатьох українських містах. Результатом їх творчості та старанності стала експозиція “Віра у Відродження”. В малюнках і орнаментах діти та дорослі з Маріуполя втілили мотиви, пов’язані з рідним містом, і культурні коди регіонів, в яких вони зараз перебувають.
Читайте також: "Живемо з думкою, що повернемося додому": історія родини переселенців з Луганщини
Роботи маріупольців, які тимчасово мешкають у Львові, Чернівцях, Рівному, Івано-Франківську, Вінниці, Тернополі, Кропивницькому, Черкасах, Ужгороді, Запоріжжі, Дніпрі, Києві та Кривому Розі, будуть представлені на виставці в Святопокровському жіночому монастирі студійського уставу УГКЦ у м. Львів.
Всі ці символи Великодня уособлюють собою пам’ять маріупольців про рідне місто та занурення в історію регіонів України.
Кожна писанка – це ніби маленький світ. Їхнє створення напередодні свята згуртувало багатьох українців і українок. А для маріупольців – це не лише великодня традиція, а й символ віри у Перемогу та відродження.
Люди, які пережили тяжкі випробування та вимушено покинули рідний дім, прагнуть докласти максимум зусиль до відновлення та відбудови Маріуполя після його деокупації.
Відкриття експозиції писанок з маріупольськими мотивами відбудеться 18 квітня о 14:00
Де: в Святопокровському жіночому монастирі студійського уставу УГКЦ у м. Львів (вул. Вічева, 2) на базі постійної виставки писанок музею Святопокровського монастиря.
Згодом колекція писанок від маріупольців буде передана в Музей писанок (м. Коломия).
Після відкриття експозиції учасники та учасниці події зможуть долучитися до діалогової зустрічі, яка присвячена пам’яткам і історичним місцям тимчасово окупованого Маріуполя.
Тема обрана не випадково, адже саме 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’ятників і історичних місць.