В Бахмуті почались кульмінаційні тижні оборони: мапа боїв
Бахмут, Авдіївка та околиці Кремінної залишаються найбільш спекотними ділянками фронту. На інших ділянках активність окупантів дещо спала, що пов’язано як із накопиченням їхнього ресурсу для відбиття нашого контрнаступу так і погодними умовами
Еспресо опублікувало мапи боїв
Авдіївка
Авдіївка в останні тижні стала перетворюватись на ще одне пекельне місце на фронті. Близькість міста до фронтової лінії, яку Сили Оборони втримують ще із 2014 року, дає можливість ворогу застосовувати широкий спектр ударного озброєння по місту. Наша ППО не може втримати авіа удари та скидання вільно падаючих 3 тонних бомб, які окупанти впродовж двох тижнів стали використовувати все частіше.
Окрім того, загарбники, вочевидь задумали повторити із Авдіївкою ситуацію аналогічну до Бахмуту і намагаються оточити місто. Звісно до реалізації цих планів ще дуже далеко, але вони почали їх поступово втілювати. На північ від Авдіївки рашистам вдалося остаточно окупувати Красногорівку, а далі вони штурмують село Степне, з перспективою створення можливості вогневого тиску на логістичні канали ЗСУ. Південне угрупування росіян з Водяного і Опитного намагається атакувати село Сєверне, а також околиці Авдіївки, однак наші воїни відбили ці атаки завдавши значні втрати окупантам. Згідно з планом ворога його сили із південного флангу хочуть рухатися на зустріч північним силам, щоб, таким чином, оточити місто. Щодо реалізації цих планів, то варто наголосити, що рашисти просуваються по сотні метрів у день, а то й взагалі тупцюють на місці. Довколишній рівнинний ландшафт дає змогу нашим воїнам, які перебувають на височині, масово знищувати окупантів.
Бахмут
Найгірша ситуація в місті розвивається в південних районах. Ще минулого тижня ворог дійшов до однієї із головних міських магістралей – вулиці Корсунського, яка на виїзді з міста продовжується як траса на Костянтинівку. Упродовж цього тижня окупанти просувалися по цій дорозі у напрямку центральних районів міста, а паралельно їм рухалися рашисти вздовж правого берега Бахмутівки. Сили Оборони у південних кварталах опинилися під перехресним вогнем. Тож цілком ймовірно, що їм доведеться відходити із цих кварталів, у центральну частину міста. Тим не менше логістичний маршрут через Іванівське залишається у відносній безпеці, адже ворог не може протиснутися на близькі підступи до села, не зважаючи на щоденні спроби. Перерізання траси Бахмут - Костянтинівка є головною ціллю ворога, адже після цього тривала оборона міста-фортеці стане не можливою. На цій ділянці загарбники просунулися на кількасот метрів, відвоювавши ту ділянку фронту з якої ЗСУ їх відкинули кілька тижнів тому.
На півночі Бахмута за тиждень ворог захопив кілька будівель у промзоні, але наші воїни міцно тримають тут оборону й не дають окупантам пробитись далі. Окрім того, саме на цій ділянці ЗСУ вже не одноразово контратакували і відбивали назад окремі об’єкти.
Просування по дорозі на Слов’янськ повністю зупинилось біля села Міньківка, яке розташоване на панівній висоті. Наразі ворог немає ресурсу, щоб її штурмувати. Рашисти намагаються зайняти Богданівку, Григорівку і Оріхово-Василівку - останні вільні села, які лежать у підніжжі Краматорської височини. Тим часом, ЗСУ зайняли панівні висоти довкола і планомірно знищують окупантів.
Виходячи з даних Генштабу щодо динаміки ліквідації росіян, то в березні нас чекає ще один рекорд – понад 24 тисячі вбитих путінолюбів. Отже, разом із пораненими та взятими у полон – це орієнтовно дірка на фронті у мінус 40-50 тисяч осіб. Водночас ГУР відзначає, що місячні темпи мобілізації чмобіків становить близько 20 тис. осіб. Отже, мобілізація не може навіть кількісно перекрити втрати окупантів на фронті, не говорячи вже про якісні показники.
Крим
На південному фронті відбувається підготовка Сил Оборони до контрнаступу, шляхом посиленого знищення складів боєприпасів та зосередження людських ресурсів ворога. Знаковим став удар безпілотників по залізничній станції у Джанкої в той момент, коли на ній перебував місячний запас крилатих ракет «Калібр». Цікаво, що удар здійснили безпілотники «Шахед», які були раніше збиті ЗСУ та перероблені під інші завдання. Тож звуки «Шахедів» тепер лякатимуть не тільки українців, але й окупантів, які навряд чи зможуть відрізнити «свої» від «чужих».
Не встигли окупанти відійти від ударів з повітря, як в ночі Севастопольську бухту атакували морські дрони. Результат атаки поки невідомий, але очевидно, що півострів починають готувати до контрнаступу ЗСУ.
Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.