
Росіянам, вочевидь, не вистачає механізованих сил для просування за межі Бахмута, — ISW
Російським військам, швидше за все, не вистачає механізованих сил, необхідних для просування за межі Бахмута, а тактичні "штурмові загони", які використовувалися для штурму Бахмута, скоріш за все, не здатні вести маневрені бойові дії.
Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, нещодавнє просування російських військ у міських районах Бахмута демонструє, що російські війська можуть забезпечити обмежені тактичні переваги за допомогою фронтальних атак піхоти.
“Російським військам, ймовірно, не вистачає механізованих сил, необхідних для використання доріг (які, ймовірно, є добре укріпленими) на захід від Бахмута”, — йдеться в аналітичному звіті.
Як відзначають в ISW, російські війська все більше покладаються на так звані "штурмові загони" — підрозділи розміром з батальйон, оптимізовані для фронтальних атак на укріплені райони, а не для маневреної війни. Ці загони мають важку артилерію, використовують спрощену тактику, відводять танкам роль вогневої підтримки в тилових районах і майже напевно намагатимуться ефективно проводити операції за межами міських районів.
“Відомий російський провоєнний блогер повторив це спостереження 7 березня, зазначивши, що штурмові загони занадто малі, щоб "пробити широкий і глибокий пролом" в українських оборонних угрупованнях і піти за ними танковими і механізованими батальйонами, і закликав до формування "бригад прориву", що, ймовірно, набагато перевищує нинішні можливості російських військ у цьому регіон”, — відзначили аналітики.
Читайте також: За Бахмутом — Краматорськ, Слов'янск. Постійні штурми та примусова евакуація дітей: хроніка боїв та ситуація. 8 березня
Подальша еволюція структури російських сил у бік невеликих штурмових загонів, що використовують спрощену тактику, в поєднанні зі зростаючими втратами серед найбільш ефективних російських військ, ймовірно, значно обмежить здатність російських сил належним чином використовувати будь-які шляхи просування, що можуть відкритися після гіпотетичного захоплення Бахмута. Після 10 місяців штурмів російські війська навряд чи зможуть здобути більше, ніж тактичну перемогу.
“Президент України Володимир Зеленський заявив 7 березня, що гіпотетичне захоплення Росією Бахмута забезпечить російським військам "відкриту дорогу" до Краматорська, Слов'янська та інших важливих населених пунктів Донецької області. Проте, за оцінками ISW, російські війська не мають достатньої спроможності використати тактичне захоплення Бахмута для отримання оперативного ефекту, і, швидше за все, після захоплення Бахмута битва швидко досягне своєї кульмінації”, — йдеться в аналітичному звіті.
За оцінками аналітиків, якщо РФ таки вдасться захопити Бахмут, російським військам доведеться обирати між двома напрямками наступу, що розходяться. Російські війська можуть спробувати просунутися на захід вздовж траси Т0504 в напрямку Костянтинівки (близько 20 км від Бахмута) або на північний захід вздовж траси Е40 в напрямку Слов'янська-Краматорська на північному заході Донецької області (близько 40 км на північний захід від Бахмута).
“Ці два потенційні напрямки наступу не підтримують один одного, і виснажені російські війська, швидше за все, будуть змушені надавати пріоритет лише одному з них, щоб мати хоч якийсь шанс на успіх — хоча російське командування неодноразово розпорошувало свої сили на кількох напрямках наступу впродовж усього вторгнення в Україну”, — наголошується у звіті.
Аналітики відзначають, що українські війська також сильно укріпили обидва ці маршрути, які забезпечуються численними наземними лініями зв'язку, що проходять глибоко в українському тилу. І будь-яка спроба російських військ просунутися цими дорогами, швидше за все, буде дуже дорого коштувати росіянам.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.