
У Києві відбувся форум з питань реінтеграції та відновлення України за сприяння USAID
8 - 9 грудня відбувся міжнародний форум «Людський капітал: Безпека. Відновлення. Євроінтеграція», що організувало Національне агентство кваліфікацій (НАК) за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Спікерами заходу стали представники уряду, закладів освіти, федерацій роботодавців, профспілок, експерти міжнародних фондів та організацій, народні депутати, повідомляється на сторінці Проєкту.
Впродовж двох днів 57 учасників говорили про стандарти у системі кваліфікацій, про те, які професії будуть потрібні для відбудови України, як швидко можна підготувати людей для цього, про необхідність підтримки української економіки під час війни та після неї. Деякі галузі (наприклад, будівельна) втратили 90% кадрів, частина спеціалістів мобілізована, частина виїхала за кордон.

На форумі спікери наголошували, що міжнародні організації можуть купувати товари в українського бізнесу для надання гуманітарної допомоги Україні, підтримуючи у такий спосіб українську економіку та зберігаючи робочі місця.
Понад 800 підприємств релоковані зі сходу України на захід, їм потрібні кваліфіковані кадри, при цьому багато людей шукають роботу.
“Нам треба думати, як швидко перенавчити людей, підготувати кадри на виклики часу, важливо розуміти, яку економіку будувати. Відбудова України вже йде сьогодні. В умовах відсутності електроенергії багато людей роблять неймовірні зусилля, щоб зберегти підприємство, його потужності, продовжувати працювати, допомагати Збройним силам України. Після перемоги Україна має посісти місце у світовому розподілі праці”, – каже директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.
Багато підприємств знаходяться на окупованих територіях або у зоні бойових дій, землі сільськогосподарського призначення заміновані, що ускладнює процес відбудови. Експерти говорять про галузі, які можуть бути пріоритетними після завершення бойових дій, – будівельна, машинобудування, металургія, сільське господарство. Для них потрібні кваліфіковані працівники, готувати яких треба вже зараз, адже втрата компетенцій може дорого коштувати у майбутньому.
Тому, Проєкт USAID запрошує представників закладів освіти та компаній долучатись до різних активностей для розвитку трудового потенціалу через реєстрацію за наступними посиланнями:
- для закладів освіти https://forms.gle/VBUWhGQD17LS5amj9
- для компаній https://forms.gle/yYpKHQBhkYtJdrct9
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.