На Донеччину повертається газ: як це відбувається і що потрібно знати
В які міста Донецької області повертається газ, а де його не буде? Що потрібно знати місцевим жителям? І як подати заявку про пошкодження газових труб? Східний Варіант дізнався в голови правління АТ “Донецькоблгаз”
У травні цього року через активні бойові дії єдиний газопровід, що проведений до Донецької області, був пошкоджений. З цієї причини населені пункти Донеччині залишилися без газопостачання. Протягом певного часу “Донецькоблгаз” займались відновленням газопроводу для подальшої подачі комунальної послуги населенню.
Як говорить Голова правління АТ “Донецькоблгазу” Вадим Батій, основний вузол газопостачання на Донеччину знаходився у Луганській області. Наразі він окупований. Резервний вузол знаходився поблизу міста Ізюм і був пошкоджений навесні через бойові дії. Після деокупації територій Харківської області з’явилась можливість поступово займатись відновленням газопостачання до області.
Зараз газ постачається до Донеччини тільки з однієї резервної гілки. Поетапне відновлення газопостачання розпочнеться в усіх містах регіону, окрім Лимана та Бахмута.
У цих містах поки що неможливо проводити роботу з відновлення комунальної послуги через постійні обстріли, а також через сильне пошкодження ліній проходження газу.
“У разі Бахмута ми не можемо навіть оцінити пошкодження через постійні бомбардування. У Лимані сильні пошкодження. Тут також продовжують процеси розмінування, це робить нашу роботу неможливою.
Натомість у нещодавно звільненому Святогірську й у всій громаді вдасться спробувати відновити постачання газу для населення. Вже завтра (18 жовтня – ред.) планували туди їхати та оцінювати ситуацію”, – каже Вадим Батій.
Населення попередньо будуть інформувати про початок роботи за їх адресами. У такому випадку, українцям потрібно бути вдома, щоб мати змогу відчинити працівникам “Донецькоблгазу” для оцінки та роботи з газовими трубами. У випадку, якщо людина знаходиться в евакуації або за межами міста/області, вона може знайти довірену особу, що зможе надати доступ працівникам до газових мереж.
До того ж “Донецькоблгаз” просить населення подавати заявки про пошкодження їхніх газових труб, щоб розуміти у яких місцях найбільше роботи, і де в першу чергу потрібно починати працювати. Подати заявку можна онлайн або через пдф-документ.
“Ми розробили декілька варіантів, як бути у випадку відключення газу по всьому регіону. Були ідеї навіть прокладати нову гілку до області, але дякуючи нашим Збройним силам України, які відігнали ворога від північних кордонів Донеччини, тепер є змога відновити газопостачання у такому вигляді. Такого в Україні ще не було, щоб без газу залишалась ціла область. Тому ми намагались знайти найбільш вдалий варіант, узгодили його з військово-цивільною адміністрацією і готові реалізувати”, – пояснює Вадим Батій.
Так, з 12 жовтня розпочався процес поетапного пуску природнього газу в розподільчі системи побутовим споживачам. Відновлення газопостачання буде здійснюватися поступово в населені пункти, які не знаходяться на тимчасово окупованій території та в зоні бойових дій.
Для безпечного виконання робіт з відновлення газопостачання споживачам потрібно перекрити вимикаючі пристрої на газопроводах-вводах до будинків чи осель та перекрити вимикаючі пристрої на газових підводах (опусках) до внутрішньобудинкового газового обладнання.
Паралельно “Донецькоблгаз” просить населення Донецького регіону бути уважними та пускати до своїх осель робітників підприємства тільки зі службовим посвідченням для запобігання зустрічі з шахраями та злочинцями.
***