Зима у Слов’янську та евакуація: як готується місто
У Слов’янську зі 100 тисяч людей, які проживали в громаді до вторгнення росії, залишається близько 20 тисяч.
Про це доповів в матеріалі Східного Варіанту Вадим Лях.
Читайте також: "Загроза окупації Слов'янська є з першого дня вторгнення": інтерв'ю з Вадимом Ляхом
— Скільки зараз лишилось жителів у місті? Скільки людей зараз офіційно відмовилися від обов'язкової евакуації?
— На сьогодні зі 100 тисяч, які проживали до вторгнення росії, залишається близько 20 тисяч. Серед них близько двох тисяч дітей та приблизно стільки ж людей з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися.
Сьогодні ми маємо алгоритм дій, що робити з такими людьми, і плюс форма заяви про відмову. Поки що ми її не запускали. Людям треба дати трохи часу, щоб вони ухвалили рішення для себе. Я впевнений, що ще чимала частина людей виїде з настанням холодів.
Поки тепло, ще не всі замислюються, що буде з настанням холодів.
— Раніше ви повідомляли, що опалювального сезону в місті, по суті, не буде. Як місто готується до цього періоду?
— Зараз у розробці програма підготовки до опалювального сезону, точніше до сезону холодів.
Близько 30 млн буде виділено з місцевого бюджету. Це встановлення пелетних котелень у критичній інфраструктурі. Я маю на увазі лікарні. Це закупівля пелет до них. Це організація пунктів обігріву на базі шкіл та дитячих садків. Щоб у кожному районі такий пункт був.
Це на випадок, якщо вимкнеться електрика, і люди взагалі не матимуть змоги обігріватися. Або, наприклад, щоб вони могли перебувати у теплих умовах до евакуації.
— У місті дали воду, багато жителів сприймають це як сигнал для повернення з евакуації. Що ви думаєте з цього приводу?
— Ми робимо те, що має робити адміністрація. Завдання керівника адміністрації — забезпечити критичну інфраструктуру та взагалі усіма видами послуг жителів. Незалежно від того, чи викличе це повернення людей, чи ні. Ми завжди готові максимально швидко відновити й подачу води та газу, якщо це залежить від нас. Просто це входить до наших обов'язків як адміністрації.