Перевтілення акторів у волонтерів: театри Львова під час війни допомагають ЗСУ та переселенцям
Шелтер на 25 людей облаштували і у театрі Лесі Українки у Львові. Актори стали волонтерами та допомагають переселенцям та українським захисникам.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на прес-службу Львівської ОВА.
Відколи росія напала на Україну, театри продовжують працювати та приймати відвідувачів, проте їх місія змінилася. Сьогодні люди приходять сюди не провести дозвілля, а знайти прихисток. Замість стільців у залі - ліжка та матраци, замість акторів і декорацій на сцені - те саме. Актори, які раніше розважали глядачів, сьогодні волонтерять на всіх фронтах: поселяють вимушено переміщених осіб, готують для них їжу, плетуть сітки для військових тощо.
Також: у Львові розповіли, як підтримують переселенців за допомогою культурних програм
Від початку російського вторгнення до України буквально на сцені театру імені Леся Курбаса переночувала вже не одна сотня дорослих та дітей з різних куточків України. Адже зараз театр переформатувався у воєнний хостел для людей, котрі переїхали з “гарячих” точок України. Акторський склад театру перетворився у волонтерський і зараз допомагає кожному, хто цього потребує.
Окрім ночівлі, у холі театру можна перепочити, випити каву або чай, перекусити та отримати професійну допомогу медсестри, психолога, юриста.
Шелтер на 25 осіб облаштували і у театрі Лесі Українки у Львові. Окрім того працівники театру готують їжу та їздять на вокзал годувати людей, які прибули до Львова з інших міст. Також там започаткували й іншу ініціативу - на базі театру волонтери шиють балаклави, бафи та стрічки для військових.
Колектив театру “І Люди, і ляльки” у Львові волонтерить, плете сітки та гастролює з виставами для дітей, котрі змушені були покинути рідні домівки. І хоч приміщення театру маленьке за площею, та все одно там надають прихисток для людей, котрі залишили свої домівки, втікаючи від війни. До слова, директор театру - актор та режисер Олекса Кравчук вступив до лав ЗСУ.
У приміщенні музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича у м. Дрогобич поселили кілька акторських родин, які приїхали з місць ведення військових дій. Крім того, колектив театру з перших днів війни згуртувався, щоб готувати їжу для військових.
Народні артистки й музикантки закуповують продукти для приготування страв та самостійно готують вареники, котлети, борщові заправки та інші смаколики.
На своїх сторінках у соціальних мережах актори і працівники театру розповідають, що колектив Львівського муздрамтеатру ім. Юрія Дрогобича зліпив вже понад 10 тисяч вареників для Збройних Сил України.
Шелтер на 60 осіб розгорнули і на базі Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва у Львові. Вимушено переселених осіб розмістили в гримерках та репетиційному залі театру. Колектив театру разом з іншими волонтерами забезпечує безперебійну роботу прихистку, сортує гуманітарну допомогу та відправляє у найбільш постраждалі області України.
Волонтерський центр діє і при Національному театрі ім. М. Заньковецької. Заньківчани збирають гуманітарну допомогу, опікуються харчуванням для військових та вимушено переселених осіб, плетуть сітки, відшивають одяг для Збройних Сил України, а також організовують різноманітні заняття для дітей-переселенців та сеанси “творчої терапії” для дорослих.
Львівський театр ляльок також надає прихисток для вимушено переселених осіб. Відтак, щодня з допомогою волонтерів у театрі розміщують до 60 людей. Ліжкомісця облаштували на бейбі-сцені, в репетиційній кімнаті, у фоє та в нижньому залі театру . Працівники театру облаштували навіть душ та пральну кімнату.
Щодня львівські підприємці допомагають з харчами для переселенців, а працівники театру проводять арт-заняття дітьми.
Нагадаємо, що від початку російського вторгнення Львівщинаприйняла вже понад 200 тисяч осіб, з яких орієнтовно 162 тисячі зараз стаціонарно тут проживають.