"Дамо рішучу відсіч": що жителі Лимана думають про загрозу вторгнення Росії
У 2014 році жителі Лимана, міста, яке одним з перших звільнила українська армія від проросійських окупантів, пережили військову загрозу та активну фазу військових дій з боку НЗФ. Сьогодні численні повідомлення про можливу загрозу нападу з боку РФ жителі Лиманської громади сприймають із тривогою, але все ж таки вважають їх провокаціями.
Що жителі Лимана думають про ситуацію, що склалася — дізнався Східний Варіант.
«Сподіваємося, що все буде добре і в нас буде мир»
Інна, переселенка, мама трьох дітей:
«Ми вважаємо, що здебільшого все те, що транслюють і повідомляють, усі ці події — провокація з боку РФ. Таким чином, вони намагаються домогтися підтримки чергових своїх вимог в угодах. Усі ці вибухи у Донецьку — чергова маніпуляція. Дуже шкода людей, котрі живуть там, які переживають ці події. Хочеться вірити у найкраще. Ми не збираємося виїжджати й сподіваємось, що все буде гаразд і в нас буде мир».
«Я та мої брати стануть на захист України. Головне — безпека дітей»ту Украины. Главное — безопасность детей”
Борис, учасник АТО:
«Я вважаю, що це все провокації та маніпуляції. Усе те, що зараз відбувається у так званих “ЛНР” та “ДНР”.
Якщо вони наважаться піти у наступ, ми, я та мої брати, станемо на захист України. Сім'ю, у разі чого, доведеться забирати.
Якщо піде загострення конфлікту, у мене сім'я, діти, забезпечити їхню безпеку — головне. Ми підемо захищати нашу Батьківщину. До цього ми готові».
«Це все великі політичні ігри»
Андрій, переселенець:
«Я виїхав з ОРДЛО 5 років тому і дуже втомився від того, що відбувається, вже складно сприймати й вірити у всю інформацію, яку нам транслюють. Повертатися на окуповані території я не збираюся, але й віри в те, що все закінчиться швидко та мирним шляхом, я вже не маю. Я не знаю, чим усе це закінчиться. Це все великі політичні ігри, в яких майже нічого не залежить від нас. Усе вирішується там, на верхах, а ми “варимося” у всьому цьому!»
«Дуже страшно за дітей! Ми хочемо миру та спокійного життя, це зараз головне»
Вікторія, продавчиня:
«Дуже страшно за дітей, ми не хочемо, щоб вони все це бачили! Вже втомились від цих політичних ігор. Ми хочемо, щоб усе було тихо та мирно, щоб було гарне майбутнє у дітей та молоді. Зараз дуже складно і все нестабільно, в новинах — постійна плутанина і багато дезінформації. Ми хочемо, щоб усі військові дії та погрози закінчилися.
Щоб наша країна спокійно розвивалася, і люди жили у мирній та стабільній атмосфері, а не як на пороховій бочці. Економіка просіла, ціни постійно зростають, це також підсумки затяжної війни та розбірок у політиці. Ми хочемо миру та спокійного життя, це зараз головне».
«Не треба нас чіпати, нас і наші території»
Марія Федорівна, пенсіонерка:
«Мені 80 років, я погано бачу, маю проблеми зі здоров'ям, та виїжджати, навіть у разі загрози, я та моя сім'я, діти, не плануємо. Будемо ховатися вдома від обстрілу. Звичайно ж, це найгірший сценарій, і думати про війну та загибель я не хочу. Я молюся і сподіваюся, що все буде гаразд. По телевізору кажуть то одне, то інше, не знаєш, що слухати й що правда, а що хочуть видати правду. Все це складно.
Звісно, ми хочемо миру та стабільності. Не треба нас чіпати, нас та наші території. Наше місто. Мир і злагода, спокійна старість, життя — тільки вірю в це і сподіваюся на краще».
«Не хочеться повторення подій 2014 року»
Маргарита, медсестра:
«У мене діти залишилися на окупованій території, ми дуже боїмося за них, там постійно відбувається незрозумілість та беззаконня. Але складно кинути все та поїхати. Люди страждають та опиняються заручниками ситуації. Я взагалі не вірю останнім часом в обіцянки політиків, і здається, що всі ці домовленості щодо вирішення конфліктів мирним шляхом залишаються лише на папері. Вірити в найгірше не хочеться, повторення подій 2014 року не хочемо категорично! Жити під обстрілами й під загрозами — найстрашніше, не знаєш, прокинешся завтра чи ні, чи будинок буде на місці, чи всі живі… Але виїжджати нема куди, тому ми будемо до останнього вдома».
«Я не думаю, що загострення конфлікту та військові дії знову пройдуть до Лимана»
Віталій Сергійович, пенсіонер, ветеран праці на Донецькій залізниці:
«Я не чекаю загострення конфлікту і не думаю, що Росія піде на подальший прорив та захоплення територій. Інформацію, яку поширюють останнім часом про ескалацію та захоплення, вважаю провокацією. Звісно, війна в країні накладає свій відбиток.
Наприклад, є складність потрапити до родичів, які лишилися на окупованих територіях. Мені, щоб виїхати до рідні, треба витратити велику суму на дорогу плюс тривале очікування на блокпостах, перевірки — все це складно. З пенсією у 4 тисячі гривень, з якої 2600 потрібно віддати за опалення, я навіть планувати таку подорож не можу.
Тому у нас немає доступності та зв'язку з ОРДЛО. Я не думаю, що загострення конфлікту та військові дії знову пройдуть до Лимана. У нас є ґрунтовна лінія оборони, і якщо вони підуть на цей крок, це не залишиться непоміченим для світової спільноти. Ми — за мир та спокійне життя. Хочеться гарного майбутнього для молодого покоління, миру та стабільності».
«Сепаратистам тут не раді. Все буде Україна!»
Андрій, УБД та учасник АТО/ООС у добробатах:
«Я вважаю все, що відбувається, провокацією, але якщо все-таки Росія вирішить знову просуватися і наступати? Ми дамо рішучу відсіч. Сепаратистам або «ждунам», які ще, можливо, затаївшись, чекають «російського миру, тут не раді. Тому ми готові до захисту та оборони та знаємо, що все буде Україна!»
«Ми хочемо, щоб усе це припинилося і, звісно, життя в країні без війни»
Світлана, жителька Лиманського району, домогосподарка:
«Ми хочемо миру, і всі ці баталії, які зараз відбуваються, вже набридли простим людям. Ми живемо, працюємо, робимо свою справу і нікого не чіпаємо, не чіпайте і нас, дайте спокійного життя. Від війни, погроз та усіляких маніпуляцій на цій темі ми вже втомилися. Якщо почнеться активна фаза, хоч ми цього й не очікуємо, точніше, не віримо в це, виїжджати нікуди не збираємось: тут наш дім, тут наше все. Залишати це не будемо і нікому не віддамо.
Все, що нам потрібно: мир, стабільна та гідна зарплата та спокійне життя. Ми хочемо, щоб усе це припинилося і, звісно, життя без війни».
***
Більшість жителів Лиману втомилися від життя в режимі постійних військових загроз і хочуть миру та розвитку України, а також стабільності та розвитку для себе та своїх дітей. Лиманці хочуть мирного вирішення конфлікту на Донбасі та порядку в економічній та політичній сферах нашої держави.