Волонтери доставляють у прифронтові громади на Донбасі ліки за програмою Доступні ліки: як їх отримати
Волонтери гуманітарної місії «Проліска» доставляють у прифронтові громади на Донбасі ліки.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Місію Проліска
Згідно з результатами моніторингу захисту, що проводиться UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні та гуманітарною місією «Проліска», жителі населених пунктів повідомили у 2021 році про відсутність медичних закладів та аптек у 39 населених пунктах, розташованих у п'ятикілометровій зоні вздовж лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях. Кількість жителів у кожному із цих прифронтових сіл становить до 1 000 осіб.
«З початком бойових дій багато хто покинув свої села і селища, тому сьогодні там здебільше залишаються літні люди. От, наприклад, в селі Тарамчук, де я живу з родиною, наразі усього 37 жителів. Більшість з них — це не просто люди похилого віку, а й маломобільні через різні захворювання або навіть особи з інвалідністю. Наша організація постійно допомагає тим, хто хоче скористатися програмою «Доступні ліки», але немає змоги зробити це самостійно з різних причин», — говорить Андрій Лісовий, спеціаліст із соціального супроводу гуманітарного центру «Проліска-Мар'їнка».
За словами жителів семи прифронтових селищ, щоб поїхати до лікаря або купити ліки, їм доводиться винаймати таксі, оскільки громадський транспорт тут не курсує. Ще у 29 прифронтових селах доступ до транспортних послуг обмежений: громадський транспорт тут також не ходить, але з 2021 року почав їздити соціальний автобус.«Людина може звернутися до нас по допомогу, зателефонувавши на гарячу лінію — контакти є на сайті нашої організації.Окрім того, ми працюємо у тісному співробітництві з місцевими центрами надання соціальних послуг. Тобто до нас звертаються соціальні працівники, які піклуються про маломобільних самотніх пенсіонерів та людей з інвалідністю, — розказав Андрій Лісовий.
Механізм такий: в амбулаторіях сімейної практики або фельдшерсько-акушерських пунктах пацієнт отримує у лікаря після огляду і консультації електронний рецепт за програмою «Доступні ліки», а ми вже потім допомагаємо знайти необхідні препарати в аптеках Вугледару або Курахового та доставляємо їх людям. Щомісяця робимо 55-65 таких доставок для жителів Мар'їнської та Вугледарської громад, а також інших прифронтових населених пунктів».
Нагадаємо, до оновленого реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (затверджений наказом Міністерство охорони здоров'я України у серпні 2021 року), увійшло 292 препаратів, з них 16 — для лікування бронхіальної астми, 51 — для лікування цукрового діабету II типу, 27 — для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів, 198 — для лікування серцево-судинних захворювань. Із 292 препаратів 70 є безоплатними для пацієнтів, інші — з невеликою доплатою.