Експерти розповіли про основні акценти в переговорах США і Росії
У Женеві вже пройшли перші зустрічі марафону делегацій США і Росії. Оцінку переговорам дають експерти та експертки.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Суспільне
"Ситуація для Росії безнадійна, але все ж таки щось Путін зможе виторгувати. Наприклад, послаблення санкцій проти певних осіб або корпорацій та компаній, в обмін на обіцянку не збільшувати ескалацію з Україною", – вважає Олександр Дем’янчук, доцент кафедри політології Національного університету "Києво-Могилянська Академія".
Читайте також: в Женеві відбулася робоча вечеря представників делегацій США та Росії
У Вашингтоні вже підтвердили, що ладні обговорити з Кремлем аспекти безпекової політики, але військову присутність у Східній Європі у не скорочуватимуть. Директор центру міжнародних відносин Володимир Дубовик не виключає, що Москва саме цього і домагається: "Спеціально такі висунули пропозиції, тому що, знали, що вони не будуть прийняті в повному обсязі та через це буде можливість у Москви сказати “ну бачите, нас не почули, тому ми будемо робити відповідні, як вони кажуть, військово технічні дії", — каже Дубовик.
У разі прямого вторгнення РФ в Україну американці разом з партнерами обіцяють "потужніші економічні санкції". Путін погрожує у відповідь повним розривом відносин. Водночас якщо навіть якісь жорсткі санкції будуть застосовані до Росії, то не до кінця зрозуміло, чи будуть вони якось стримувати Росію, вважає Дубовик: "Вони (Росія – ред.) прорахували, щоб санкції не стали важкими для російської економіки, накопичували певний ресурс фінансовий на такий випадок. Тому складно сказати, чи дійсно у Москві побоюються санкцій, чи вони скажуть: "Маячня, ми не боїмося і якщо захочемо діяти, то ми не будемо звертати уваги на ці санкції".
Суттєвих рішень від зустрічі, запланованої у Женеві 10-го січня, не варто очікувати: "Навряд чи Байден піде на поступки, навряд чи Путін піде на поступки, тобто статус-кво має зберегтися", — додає Дем’янчук.
Також 10 січня у Брюсселі засідатиме комісія Україна-НАТО, а 12 — Рада НАТО-Росія.