Ненудний уїк-енд. 10+ ідей для зимового відпочинку в Маріуполі
Для тих, хто воліє активно проводити зимові канікули або вихідні, «Східний варіант» підготував добірку тематичних розваг
Різдво в Маріуполі буде дуже насиченим — можна подивитися Вертеп, випити, а потім відправити на ковзанку. А наступного дня сходити на зимовий пікнік у зону барбекю.
«Східний варіант» підготував список справ, які обов'язково потрібно встигнути зробити найближчими вихідними.
Зустрічати Різдво на Театральній площі
Вертеп — це театралізована вистава на тему народження Христа, яку актори виконують на Різдво. Цей рік не стане винятком.
У різдвяний вечір на Театральній площі Маріуполя юні актори відтворять події того вечора, коли у Віфлеємі спалахнула особлива зірка.
Також ви почуєте традиційні українські колядки та щедрівки.
Час: 7 січня, 16:00, 18:00
Відзначити Старий Новий рік
Унікальне свято, яке святкують в Україні — Старий Новий рік. Цього року у ДК «Молодіжному» для всіх охочих пройде концерт «На свято Василя». У програмі виступи творчих колективів Маріуполя, колядки, щедрівки та інші розваги.
Також у «Молодіжному» відбудуться майстер-класи та тематична виставка Маріупольського краєзнавчого музею, присвячена традиціям українського народу у зимові свята.
Час: 13 січня, 17:00
Вхід: безплатний, обов'язково наявність ковід-сертифіката
Сходити в музей
«Ніч перед Різдвом» Миколи Гоголя, мабуть, одна з найзимовіших казок нарівні із «Лускунчиком». Якщо хочете познайомитися з її героями — ковалем Вакулою, його коханою Оксаною та відьмою Солохою, вирушайте до Маріупольського краєзнавчого музею.
Там же можна побачити опішнянську кераміку та інший посуд, яким користувалися наші предки два століття тому.
Дізнатися подробиці та записатися на екскурсію можна за телефоном: 097-670-01-17
Зробити фото на згадку
Традиційно до всіх свят у Маріуполі готують кілька фотозон. Цього року одна з найцікавіших локацій — це ялинкові гноми на Театральній площі. Там також можна зробити фото на фоні резиденції Святого Миколая.
Ще одне чарівне місце сховалося у дворику Центру сучасного мистецтва «Готель Континенталь» (вул. Харлампіївська, 17/25). Прикрашена ялинка та камін чудово підійдуть для сімейної фотографії.
Уже знайома маріупольцям фотолокація знаходиться у парку «Веселка». Там розмістилася інсталяція, що світиться, з сюжетом народження Ісуса Христа у хліву.
«Пополювати» на тигра та задобрити символ року
Звісно, ми не пропонуємо полювати на справжнього тигра. За даними Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи, на всій планеті залишилося лише від 2100 до 3160 зрілих особин. Вид вважається таким, що вимирає. Тому й полювання на тигрів суворо заборонено.
Але 2022 рік, згідно з Китайським гороскопом, пройде під знаком водяного Тигра. Побачити символ року можна на водонапірній вежі Маріуполя. Тигр підіймається просто по стіні цієї унікальної будови.
А в сквері поблизу ви можете знайти відомих пухнастих символів вежі — рудих і рудо-білих котів. Зазвичай вони сидять на одній з лавок у сквері. Можете захопити їм смаколик, щоб задобрити символ року.
Пити глінтвейн, чай чи каву на ярмарку
Ну куди ж без новорічного ярмарку. Цього року вже традиційно на проспекті Миру біля Театральної площі проходить зимовий ярмарок, де можна перекусити ароматними м'ясними ковбасками, хот-догом, шаурмою, шашликом, овочами на грилі чи хінкалі на будь-який смак.
Тут же можна скуштувати ароматні напої — червоний та білий глінтвейн, пунш, каву та чай.
Покататися на ковзанці
Одна з найкращих зимових розваг — це катання на ковзанах. У Маріуполі вже кілька років заливають ковзанку, а працює вона до кінця зими.
Вартість послуг відрізняється в залежності від часу доби та дня. Але оренда ковзанів входить у вартість.
У будні дні: з 09:00 до 15:00 години — 60 грн, з 15:00 години до 22:00 години — 80 грн.
У вихідні та святкові дні: з 09:00 до 22:00 години — 80 грн.
Графік роботи: 09:00 – 09:50, 10:30 – 11:20, 12:00 – 12:40, 13:20 – 14:00, 15:00 – 15:40, 16:20 – 17:00, 17:40 – 18:20, 19:00 – 19:40, 20:20 – 21:00, 21:20 – 22:00.
А ось кілька правил для безпечного катання:
- Алкоголь та ковзанка — речі несумісні. Катання напідпитку може бути небезпечним не тільки для вас, але і для оточуючих. Бережіть своє здоров'я.
- Перед тим як одягати ковзани, проведіть невелику розминку для гомілкостопу, кистей та колін. Так ви краще відчуватимете своє тіло, а отже вам буде простіше керувати ним на льоду.
- Ковзани вибирайте за розміром. Важливо зафіксувати гомілкостоп, тому під час шнурівки докладіть максимальних зусиль і не полінуйтеся зашнурувати ковзани на всі поділки.
- Рухатися на ковзанці можна тільки з потоком і в жодному разі не проти нього. На ковзанці катаються проти годинникової стрілки, тобто після виходу на лід треба їхати праворуч.
- Якщо ви новачок, кататися краще, тримаючись за борт. Ноги потрібно тримати прямо, щоб гомілкостоп не згинався.
- Падіння теж трапляються. Найчастіше на ковзанці падають уперед — на долоні та коліна. Це може бути травмонебезпечним, тому краще спробувати впасти на зовнішню поверхню стегна. Якщо відчуваєте, що ось-ось впадете назад (це рідко трапляється з новачками), принцип безпечного падіння той самий — постаратися впасти на стегно або сідницю.
Влаштувати зимовий шашлик
У оновленій зоні барбекю у парку імені Гурова утеплили альтанки. Тепер пікнік можна влаштувати й узимку. Вартість оренди утепленої альтанки — 270 грн за 3 години. Це мінімальний час, на який можна орендувати альтанку. Прокат гриля-барбекю — 50 грн. У вартість входить віяло та щипці.
Ось чек-лист того, що потрібно взяти з собою на пікнік:
✅ посуд (склянки, тарілки, вилки, ножі, обробна дошка)
✅ деревне вугілля та рідкий засіб для розпалювання
✅ сірники або розпал
✅ скатертини та серветки
✅ пледи, щоб вкритися
✅ продукти
Замість одноразових предметів краще використовувати багаторазовий посуд та тканинні серветки або рушники. Це більш екологічно.
Якщо забудете вугілля та рідину для розпалювання, набір можна купити на місці. Його вартість — 100 грн.
Прогулятися до зимового моря
Щоб насолодитися морем, необов'язково чекати літа. Зимове море у Маріуполі має особливу чарівність.
Але краще одягнутись тепліше, погода в приморських містах взимку може бути дуже суворою. Якщо захочете зігрітися, на пірсі продають гарячий чай та каву, а також закуски.
Сходити в парк Гурова
Парк імені Гурова відкрили після реконструкції цього вересня, до фестивалю грецької культури Мега Юрти. Він дуже змінився після ремонту, а із зимовими прикрасами виглядає по-справжньому казково.
А якщо ви ще не бачили скульптури у вигляді «курячих богів» — каміння різних форм з отворами, то обов'язково загляньте.
У парку також є фуд-зона, де можна випити глінтвейн та підкріпитись гарячими стравами.
Покататися у святковому тролейбусі
Не лише вікна будинків та дерева блимають різноколірними новорічними вогниками взимку. Хорошою міською традицією стало прикрашання тролейбусів та трамваїв.
Ви просто зобов'язані покататися в такому громадському транспорті — в гості до рідних чи друзів, на прогулянку до парку в сусідньому районі або просто до моря.
Фото на обкладинці: Маріуполь — туристичне місто