Добрі історії Донеччини, якими запам'ятався 2021 рік
Порятунок тварин, одужання людей та допомога людям з інвалідністю. Чим хорошим відзначився рік, що минає? Східний Варіант зібрав приклади, що надихають
«Щастя можна знайти навіть у найтемніші часи, якщо не забувати звертатися до світла». Так звучить цитата Альбуса Дамблдора, героя однієї з новорічних кіноісторій про Гаррі Поттера.
2021 був непростим. Україна, як і весь світ, продовжує жити в умовах глобальної пандемії, а новини щодо можливої ескалації конфлікту на Донбасі не додають оптимізму.
Але тим часом добрі історії відбуваються поруч із нами, іноді треба лише озирнутися, щоб добре їх роздивитися.
«Східний варіант» зібрав кілька добрих історій, від яких стане тепло на серці.
Хлопчик із Костянтинівки виграв укол від СМА-1
Коли Кирилу Кондрашеву було лише 1,5 місяці, лікарі повідомили його батькам, що хлопчик має спинальну м'язову атрофію І типу. Через це захворювання у людини не виробляється білок та м'язи з часом просто атрофуються. Зрештою, людина не в змозі самостійно навіть дихати.
Донедавна дієвого засобу від цього захворювання не було. Буквально кілька років тому було винайдено препарат Zolgensma. Ін'єкція цього препарату зупиняє розвиток захворювання шляхом генної терапії. Ціна — 2,3 мільйона доларів.
Звісно, для однієї сім'ї це непіднімна сума. Тож батьки Кирила Кондрашева організували збір коштів. Гроші їм перераховували з різних країн та в різних валютах, було надходження навіть у біткойнах.
До кінця збору залишалося зовсім небагато, коли з'ясувалося, що Кирило виграв укол від СМА-1. З 2019 року компанія Novartis, яка займається виробництвом препарату, безплатно роздає до 100 доз препарату у країнах, де його використання не схвалено. Учасники відбираються за принципом лотереї. Водночас сам укол важливо зробити до 2 років.
Сам препарат Кирило отримав 3 серпня 2021 року.
«І сьогодні, коли принесли цю коробочку, перед очима промайнув відрізок нашого життя в 1,5 роки! Скільки сліз було пролито, скільки нервів, переживань і нарешті боротьби за ці флакончики життя», — написала мама Кирила Дар’я в Інстаграмі.
Наразі хлопчик проходить реабілітацію, а нещодавно на його сторінці в інстаграмі з'явилося фото, де малюк відзначає свої два роки.
Зібрані гроші на лікування свого сина батьки Кирила поступово перераховують іншим дітям, які потребують допомоги. Звіт про це вони ведуть на своїй сторінці у Фейсбуці.
Найвідоміший маріупольський Санта Клаус безплатно привітав сотні дітей із зимовими святами
Соціального Санту Клауса Маріуполя Олександра Федорова знають багато містян. Це саме він кілька років безплатно роздавав людям тисячі тюльпанів, які власноруч виростив у себе вдома. Також чоловік активно допомагає людям, які опинилися в складних життєвих обставинах, — публікує інформацію про збирання коштів та інші потреби людей.
Але напередодні новорічних свят чоловік надягає червону шубу, шапку та білу бороду. І вирушає у своїх чарівних справах.
У цьому йому допомагають патрульні поліцейські Маріуполя. Разом з екіпажем Олександр приїжджає до дітей з інвалідністю та вітає із зимовими святами. Подарунки для дітей видають місцеві благодійні організації, а також гроші на подарунки збирає сам Олександр.
Одного дня маріупольському чарівнику треба було поїхати в селище Каменськ, щоб привітати дітей, але машини не було. Коли Олександр попросив допомоги у соціальних мережах, то швидко знайшов людей, які доставлять Діда Мороза за адресами. Також Олександр зізнався, що йому ще цілий день дзвонили люди із пропозиціями підвезти. Він щиро здивувався такому відгуку.
«Ми привітали діток Каменська. Скажу вам, це дуже душевні та відкриті серця. Емоції зашкалюють. Зі мною, як завжди, були добрі ельфи. Дякуємо за підтримку та допомогу. Дякую вам, друзі, за дзвінки. Мені до вечора дзвонили та пропонували відвезти. Дуже добре, що була машина. Інакше б я потонув у снігу та калюжах», — написав чоловік на своїй сторінці у Фейсбуці.
Він зізнався, що історії та долі сімей та дітей у цих сім'ях зачепили його до глибини душі.
«Радує, що є серед вас, друзі, багато ніжних сердець. Без вас неможлива була б ця акція добра та казки. Ми йдемо далі. До мене звернулися ще друзі, які хочуть привітати дітей за адресами. Днями ми знову в дорозі. Приєднуйтесь до нас у будь-який час і полетіли до казки разом. У нашому світі не вистачає доброти та теплоти сердець», — закликав Олександр.
У Маріуполі небайдужі люди допомогли розвитку бізнесу людей з інвалідністю
У листопаді на «Східному Варіанті» вийшов репортаж про майстерню «Талант», де люди з інвалідністю створюють свічки та мило ручної роботи, а за їхню реалізацію отримують гроші.
Авторка матеріалу Тетяна Жук у своєму тексті писала, що у майстерні зламалася піч, на якій майстри розтоплюють парафін та віск для виробів. І тоді ж вирішила зібрати кошти на нову плиту.
За три дні їй вдалося зібрати 3 тисячі гривень. Цього вистачило не лише на піч, а й на фарби, пензлі та подарункове пакування, у яке майстри загортають свої вироби для клієнтів.
«Я дуже щаслива, що цей задум вдався. Дуже дякую всім, хто підтримав збір грошима та репостом. Якщо чесно, я навіть розплакалася від усвідомлення того, як багато людей були готові просто і безкорисливо поділитися грошима для доброї справи», — розповідає Тетяна.
Вона уточнила, що найбільший донат становив 500 грн, а найменший — 20 грн. Гроші надсилали люди із різних міст України.
У Краматорську оленя Мішу врятували від браконьєрів
Навесні жителі Краматорська неподалік міста помітили травмованого оленя. Як з'ясувалося, тварина зуміла самостійно вибратися із дротяного капкана, який поставили недобросовісні браконьєри.
Він ледве шкутильгав, очевидно рана і втеча з пастки відібрали занадто багато сил. У такому стані браконьєри могли б легко його вбити. Пощастило, що його помітили небайдужі люди. Оленя впіймали та відправили до місцевого ландшафтного парку «Краматорський», де його кілька місяців доглядали фахівці. Тварину лікували від інфекції та ран, отриманих через капкан.
Виявилося, що олень належить до європейських благородних оленів, такі зустрічаються і на Донеччині, поблизу річки Сіверський Донець. Врятованому оленю дали ім'я Михайло. Тепер він живе у ландшафтному парку разом з іншими тваринами.
У Маріуполі собак евакуювали з крижаного полону
У Маріуполі рано-вранці, одного з лютневих днів, черговий на вахті рятувальної станції побачив за 300 метрів від берега сімох собак, які безпорадно сиділи на крижині. Тварини намагалися повернутись на берег, але лід постійно провалювався.
Тоді група водолазів аварійно-водолазної служби у човні вирушила рятувати собак. Трьох вдалося врятувати, решта злякалися і не давалися до рук.
Щоб урятувати їх, рятувальникам довелося вийти на другому човні та пробивати лід.
Те, що відбувалося, в соціальних мережах обговорювали маріупольці, за рятувальною операцією, здавалося, стежило все місто. Мешканці побоювалися, що собаки від холоду посеред моря зовсім ослабнуть від голоду та спраги й не виживуть.
У результаті маріупольським водолазам вдалося визволити з крижаного полону і чотирьох тварин, що залишилися.
Читайте також: Добрі справи, якими відзначилася Луганщина у 2021 році