У Маріуполі відкриють кризовий центр для мам, які опинилися у складних життєвих обставинах
Маріупольський центр називатиметься "Місто Марії". У ньому планують приймати вагітних жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, мам, у яких хочуть забрати дітей через незадовільні житлові умови, тих, хто страждає від насильства в сім'ї.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "Приазовский рабочий".
З жінками працюватимуть психологи, у разі потреби їм надаватимуть медичну допомогу, правову – юристи допоможуть розібратися з документами, адаптаційну та професійну – мам, які не мають спеціальності, знань та навичок відправлятимуть на навчання та допомагатимуть знайти роботу. Молодим мамам допомагатимуть доглядати дітей – вчити сповивати і годувати малюків.
Одночасно він зможе прийняти близько 100 осіб. Планується, що і вдень, і вночі там чергуватиме адміністратор. Щоб розпочати нове життя, мами навчатимуться жити за графіком – разом готувати, прибирати, гуляти з дітьми, навчатися та відпочивати.
Допомогу мамам можуть надати і небайдужі маріупольці. Катерина розповідає, що до неї вже зверталися підприємці, котрі готові передавати продукти. Але ж і самі волонтери планують заробляти. У центрі запрацює швейна майстерня, в якій підопічні виготовлятимуть ляльок, шитимуть еко-сумки та постільну білизну.
У будівлі є кухня, санвузли, але вона потребує комплексного ремонту. Потрібно замінити систему каналізації та проводку, обладнати душові, виконати зовнішнє оздоблення кімнат. На все це потрібні чималі кошти, але поки що їх у фонді немає.
"Ми активно шукаємо підтримку, і звертатимемося, куди тільки зможемо. Розглядаємо різні варіанти: гранти, національні програми, участь інших фондів. Багато фахівців - психологи, юристи готові допомагати безкоштовно. Усі розуміють, що це важливий та перспективний проєкт".
- каже керівник фонду Катерина Солонська.
Також на базі центру буде розміщуватися склад з одягом, який зможуть отримувати всі маріупольці.
"Зараз ми з волонтерами миємо підлогу, звозимо одяг, формуємо склад. Скоро оберемо день, коли можна буде приходити, і обирати речі", - говорить керівник фонду.
Зараз одяг можна принести або отримати, заздалегідь зателефонувавши за номером телефону фонду (097 21 25490). Волонтери просять віддавати лише чисті, цілі, не зношені речі.
Поки що, коли відкриється центр, сказати важко. Все залежатиме від фінансування. Але на ремонт потрібно близько півроку – до цього часу волонтери сподіваються знайти підтримку.