Стало відомо про нову схему шахрайства із виплатами за вакцинацію від COVID-19
Шахраї почали практикувати нову схему обману, побудовану на фейкових повідомленнях про виплату за вакцинацію від COVID-19, повідомляє "Дом".
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "Новости Донбасса".
Близько тижня тому клієнтам "ПриватБанку" почали надходити повідомлення про нібито схвалену суму виплати за вакцинацію. Але щоб її отримати, потрібно перейти за вказаним посиланням та залишити особисті дані.
«І найнебезпечніше — це ввести дані платіжної картки та CVV-код для того, щоб отримати гроші. Ми з одного боку встигли попередити клієнтів про це, з іншого боку — вжити всіх заходів для того, щоб усі фішингові сайти, шахрайські схеми не змогли працювати»,
— Повідомив прессекретар "ПриватБанку" Олег Серга.
У кіберполіції зазначають, що кожного місяця шахраї вигадують схеми, щоб нажитися на довірливих людях. Найчастіше вони дзвонять і надаються співробітниками Національної поліції або банку, щоб отримати особисті дані. На Київщині для цього створили цілий кол-центр, щомісячний прибуток якого становив 1,5 млн грн. Його закрила кіберполіція на Київщині.
«Громадянам повідомляли про блокування картки та пропонували пройти верифікацію, збільшити ліміт на банківських картках, відкрити новий рахунок із певним лімітом. Під такими приводами оператори випитували конфіденційну інформацію, зокрема СVV-коди, номери, пін-коди. Надалі гроші потерпілих перераховувалися на підконтрольні рахунки, оформлені на третіх осіб. Потім отримані гроші переказували в криптовалюту»,
— розповіла старший інспектор з особливих доручень Департаменту кіберполіції Нацполіції Ганна Селезньова.
Якщо ви отримали повідомлення про якісь фінансові операції, фахівці з безпеки радять безпосередньо звертатися до служби підтримки банків, щоб з'ясувати ситуацію.
Нагадаємо, що раніше президент Володимир Зеленський заявив, що всім, хто пройшов повний курс вакцинації, виплатять по 1000 грн. Гроші зараховуватимуть на віртуальні платіжні картки через програму "Дія".