Електронні перепустки на КПВВ: правозахисники розповіли про можливі проблеми
Людям, які планують перетинати КПВВ, перед виїздом потрібно завжди перевіряти стан своєї електронної перепустки, нагадують у БФ "Право на захист".
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "Новости Донбасса".
Правозахисники зазначають, що останніми днями представники організації, які працюють на КПВВ, фіксують збільшення кількості звернень за допомогою в оформленні електронних перепусток.
«Щодня до наших співробітників безпосередньо на КПВВ "Станиця Луганська" звертаються за консультацією щодо пропуску від 20 до 30 осіб, з яких допомогу в оформленні пропуску у прискореному режимі отримують лише 10 – 15 осіб. На жаль, ми не можемо допомогти всім. На КПВВ "Станиця Луганська" все ще продовжуються роботи зі встановлення сервісної зони. Ми сподіваємося, що після їх проведення працівники Фонду матимуть приміщення та технічні засоби для надання такої допомоги. З цієї причини сьогодні на цьому пункті немає і представника контактної групи — тимчасово немає приміщення для фахівця»,
— описують ситуацію правозахисники.
В організації підкреслюють, що основною проблемою всіх, хто звертається, є те, що люди не цікавляться станом своїх перепусток, або ж просто не знають про необхідність оформляти їх.
«Чоловік 53 років рухався із непідконтрольного Луганська на підконтрольну територію України з метою отримання паспорта громадянина для виїзду за кордон. Востаннє він перетинав КПВВ наприкінці вересня для подання документів на отримання закордонного паспорта. Електронна перепустка була оформлена на паспорт громадянина України, вона безстрокова. Проходячи паспортний контроль, з'ясувалося, що він не має електронної перепустки в базі. Чоловік змушений був повернутися на непідконтрольну територію, наново подавати документи на оформлення перепустки та чекати 15 днів оформлення. Причина видалення його чинної перепустки невідома. Перед виїздом чоловік не перевірив стан перепустки у своєму електронному кабінеті»,
— розповідають правозахисники.
В іншому випадку чоловік з 2014 року не залишав своє місце проживання на непідконтрольній території, зараз вирішив виїхати звідти, але не знав про електронні перепустки.
У БФ "Право на захист" наводять масу подібних прикладів і зазначають, що таких ситуацій можна уникнути, якщо всі КПВВ, що перетинають, знатимуть, що:
- перед початком подорожі необхідно переконатися, що електронна перепустка діє;
- електронні перепустки можуть бути видалені з бази, якщо допущена помилка при внесенні особистих даних, наприклад, одна літера в імені або прізвища;
- електронна перепустка не може діяти наступного дня після подачі — оформлення триватиме до 15 днів. Звертайте увагу: в електронному кабінеті має світитись «дійсний», а не «в обробці»;
- право на оформлення електронної перепустки в прискореному режимі мають люди, які прямують на лікування, догляд за родичами, похорон, після зміни паспорта тощо. При цьому із собою мають бути документи, що підтверджують будь-який із перелічених вище фактів. Якщо є сумніви, перед початком поїздки слід проконсультуватися.