![На Донеччині поліцейські кінологи зі службовими собаками склали іспити](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2021/11/kynolohy-1070x580.jpeg)
На Донеччині поліцейські кінологи зі службовими собаками склали іспити
Знайти приховану вибухівку та наркотики, розшукати людину за давнім слідом – чотирилапі вихованці кінологічного центру поліції пройшли складні випробування та отримали сертифікати. П’ятиденний курс підвищення кваліфікації відбувся у всіх структурних підрозділах центру в Маріуполі, Слов’янську, Волновасі та Бахмуті.
Про це повідомляє пресслужба поліції Донеччини.
Кожен кінолог і службовий собака мають регулярно підтверджувати свою кваліфікацію. Для проведення навчання та перевірки рівня підготовки кінологічних груп на Донеччину прибув начальник циклу кінології ДУ «Житомирський начальний центр підготовки кінологів» Сергій Гайдук.
![полицейские кинологи Донетчины](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2021/11/kynolohy2-1024x684.jpeg)
Тестування відбувалося за трьома напрямами: пошук зброї та вибухових пристроїв; пошук наркотичних засобів; пошук людини за її запаховим слідом.
Собаки продемонстрували навички пошуку заборонених предметів на різних об’єктах – у багажі, в транспорті й у кімнаті з меблями. Одним із завдань було обстеження місцевості на наявність мін. Хвостаті «сапери» за декілька хвилин впоралися з перевіркою значної території, що робить їх незамінними при розслідуванні злочинів в умовах збройної агресії. Під час пошуку людини собака мав знайти слід давністю від трьох та більше годин.
![полицейские кинологи Донетчины](https://v-variant.com.ua/wp-content/uploads/2021/11/kynolohy3-1024x684.jpeg)
Екзаменатори відтворили реальні умови: використовували запаховий замінник у слабкій концентрації, маскували предмети за сторонніми різкими запахами (наприклад, бензину), робили схованки у некомфортних для собак місцях (на висоті, у заростях). При цьому перевірялася здатність чотирилапих слідопитів не реагувати на подразники: гучні звуки, людей, інших тварин.
Начальник кінологічного центру поліції Донецької області Леонід Котов відзначив, що виїзний курс навчання є винятком і дає змогу підвищувати майстерність без відриву від служби, отже безпека на Донеччині залишається під контролем.
«Викладач відзначив роботу собак породи бладхаунд за міжнародною методикою ментрейлінгу – коли собака не зосереджується на відбитках ніг, а переслідує людину вільно, інстинктивно слідуючи за частками запаху, що витають у повітрі. Загалом в кінологічному центрі виховуються 45 собак, які в цьому році допомогли розкрити 439 злочинів», - зазначив Леонід Котов.
За участю службових собак вилучено вісім одиниць зброї, майже 12 000 патронів, 118 вибухових пристроїв і понад 3 кг вибухівки, а також більше 5 кг наркотичних речовин.
Всі чотирилапі, які брали участь у тестуванні, підтвердили свою кваліфікацію та отримали сертифікати.
«Кінологи Донеччини є одними з найкращих, адже в кінологічному центрі приділяють велику увагу відбору працівників та собак. Побувавши у Німеччині, США, Чехії, Молдові тощо, можу констатувати, що поліцейські кінологи України спроможні скласти конкуренцію європейським колегам», - сказав Сергій Гайдук.
Він також запросив поліцейських поділитися досвідом підготовки бладхаундів з колегами у рамках всеукраїнських семінарів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.