Правозахисники повідомили про потребу розробити процедуру підтвердження освіти ОРДЛО
Процедуру підтвердження освітніх компетенцій для тих, хто здобув освіту на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, просять розробити правозахисники. Відповідне звернення низки організацій опубліковано громадською організацією "ДонбассSOS".
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "Дом"
Звернення адресоване віцепрем'єр-міністерці — міністерці з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірині Верещук, а також головам профільних комітетів Верховної Ради України.
На думку правозахисників, процедура підтвердження освітніх компетенцій дозволить тим, хто отримав "дипломи" та "атестати" в ОРДЛО (окремих районах Донецької та Луганської областей), продовжити навчання чи працевлаштуватися на підконтрольних уряду України територіях.
"Ми вважаємо, що мешканці всіх окупованих територій, які здобули освіту на цих територіях, мають отримати шанс продовжити навчання або працевлаштуватися на підконтрольних уряду України територіях. Для цього держава має запровадити такий механізм підтвердження освітніх компетенцій, який дозволить усім бажаючим залишити тимчасово окуповані території, навчатися чи працювати на підконтрольних уряду України територіях, мати таку можливість",
— йдеться у зверненні правозахисних організацій.
Правозахисники нагадали, що існує порядок проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання у системі вищої освіти, здобутих на території АР Крим та м. Севастополя після початку окупації.
"Однак подібний механізм не створений для мешканців окупованих частин Донецької та Луганської областей. Більше того, відсутність такого механізму є наслідком чіткої позиції Міністерства освіти та науки України. Позиції, яка ніколи не була обґрунтована публічно і суперечить спільній політиці реінтеграції тимчасово окупованих територій України, оголошеної президентом і урядом",
— наголошується у зверненні.
Правозахисники закликають ініціювати створення постійно діючої міжвідомчої робочої групи щодо здійснення системних заходів, спрямованих на реінтеграцію через освіту для мешканців тимчасово окупованих територій, а також ініціювати обговорення підсумків вступної кампанії 2021 року для мешканців тимчасово окупованих територій.
Звернення підписали вісім організацій, які зайняті захистом прав мешканців тимчасово окупованих територій Донбасу.