Венедиктова і голова СБУ розповіли про схеми Медведчука: продаж державних інтересів і фінансування російських терористів
Венедиктова і голова СБУ розповіли про факти справи Медведчука. Вчора Медведчуку вручили другу підозру.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на Дом
Про те, що Медведчука підозрюють в державній зраді та сприянні терористичній організації, генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова та голова Служби безпеки України Іван Баканов повідомили ще 8 жовтня.
Вчорабуло вручено вже другу підозру опозиційному депутатові.
Читайте також: Казанський про справу Медведчука: Цинізм полягає в тому, що ситуація на Донбасі була використана Медведчуком, як привід заробити
В Офісі генпрокурора підозрюють нардепа Медведчука у причетності до незаконних постачань вугілля з тимчасово непідконтрольних урядові територій в кінці 2014 – початку 2015 років. Для цього він, нібито, побудував цілу злочинну схему.
"Підібрали на окупованій території два державних підприємства, які фактично не працювали. Їхніми керівниками призначили представників "ЛНР/ДНР". Відкрили банківські рахунки та уклали з ними договори на постачання вугілля", — повідомила Венедіктова.
У слідства достатньо доказів для передавання справи до суду. Зокрема, йдеться про телефонні перемовини, в яких, нібито, Медведчук, представники російської влади, а також представники окупаційних так званих "адміністрацій" обговорюють спільну роботу. Записи цих перемовин можна прослухати в відео сюжету нижче.
За даними слідства, за сприяння Медведчука незаконні збройні формування (НЗФ) були профінансовані на суму понад 200 млн грн. Готівка з Маріуполя Донецької області та Лисичанська Луганської області відправлялися безпосередньо на тимчасово непідконтрольну Україні територію.
За словами голови СБУ, суть справи полягає не просто в самій організації схеми, а в безпринципності підозрюваного.
"Насправді йдеться про безмежний цинізм щодо продажу державних інтересів та фінансування російських терористів. За посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України. Вони, використовуючи повноваження Національного банку України, правоохоронної системи, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР", — заявив Баканов.