Кількість людей, які перетнули КПВВ на Донбасі, скоротилася на 95%, - ООН
У період з 1 лютого до 31 липня 2021 року кількість перетинів лінії розмежування на Донбасі скоротилася на 95% у порівнянні з аналогічним допандемічним періодом 2019 року.
Про це йдеться в доповіді про ситуацію з правами людини в Україні, підготовленій Моніторинговою місією ООН з прав людини в країні, передають Новини Донбасу.
Якщо в 2019 році в середньому було 1,1 млн перетинів за місяць, то зараз ця кількість скоротилася до 59 тис. за місяць (у середньому).
"Обмеження на пересування і далі лягають важким вантажем на цивільних осіб, яким потрібно перетинати лінію зіткнення. З 1 лютого по 31 липня 2021 року кількість перетинів лінії зіткнення в обох напрямках скоротилася на 95% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, до пандемії. Особливо постраждали люди похилого віку, зокрема, літні жінки, які становили більшість осіб, які перетинали лінію зіткнення до локдауну", - повідомила голова місії Матильда Богнер, виступаючи з презентацією доповіді на брифінгу в Києві.
Вона зазначила, що така ситуація склалася переважно через обмеження, введені незаконними збройними формуваннями, оскільки уряд України продовжував тримати відкритими всі сім КПВВ, включаючи два додаткових КПВВ в Щасті і Золотому на Луганщині.
"Через ці обмеження, введені самопроголошеними» республіками «, люди не можуть бачитися зі своїми сім'ями", - сказала Богнер.
Дані обмеження, підкреслила глава місії ООН, змусили багатьох людей їхати з території, контрольованої «Л-ДНР», на підконтрольну Україні територію через Російську Федерацію.
При цьому в ООН вважають, що прийняття і введення в дію закону, що звільняє людей, які перетнули цей кордон з гуманітарних причин, від штрафів, є позитивним кроком уряду України.
"Цивільні особи в населених пунктах, розташованих по обидва боки лінії зіткнення, також висловили невдоволення відсутністю доступу до водопостачання та санітарії, медичного обслуговування, громадського транспорту і доріг, якими можливий проїзд цивільного транспорту. Забезпечення цих послуг населенню, постраждалому від конфлікту, має бути пріоритетом", - додала Богнер.
Читайте: В ООН повідомили про збільшення загиблих і поранених серед мирних жителів на Донбасі