Правозахисники вважають, що програма СБУ "На тебе чекають вдома" потребує змін
Потрібно зосередитися на руйнуванні міфів російської пропаганди про те, що програма СБУ "На тебе чекають вдома" створена для покарання, коли насправді вона дає другий шанс.
Про це "Східному варіанту" розповіла журналістка "Медійної ініціативи за права людини" Тетяна Катриченко.
"По-перше, Україна повинна пояснювати, для кого точно не буде покарання, для кого воно буде, але легким завдяки пом'якшувальним обставинам. І пояснити, хто точно буде відбувати покарання і за що", - вважає експертка.
Але вона не заперечує того, що така програма обов'язково повинна бути.
"Що стосується цієї програми, думаю, що вона не може бути публічною, тому що ми повинні захищати її учасників і тих, хто мотивував людей стати її учасниками. У катівнях в окупації є люди, яких звинуватили конкретно в тому, що вони намагалися якимось чином провести людей за цією програмою або в тому, що вони катували повернути їх на підконтрольну територію", - розповідає Тетяна.
І якщо люди будуть бачити, як працює програма, бачити реальних людей, які нею скористалися і ведуть нове безнапасне життя, то у них буде більше впевненості.
"Можливо, потрібен якийсь громадський таємний контроль з підпискою про нерозголошення. Щоб люди розуміли, що відбувається всередині цієї програми і не було зловживань", - резюмувала Тетяна Катриченко.
Читайте: В СБУ повідомили, скільки людей з НЗФ скористалися програмою "На тебе чекають вдома"