Правозахисники розповіли про жахливі умови в тюрмах окупованого Донецька
Заручники НЗФ в ОРДО розповідають про тортури, нелюдські умови утримання, постійні психологічні тортури, яких вони зазнавали у в'язницях Донецька.
Про це повідомляє Медійна ініціатива з прав людини.
7 вересня в Селидівському міському суді Донецької області заплановано засідання у справі громадянина України Ігоря Трубіцина, який «керував» СІЗО № 5 у непідконтрольному Україні Донецьку. Про це повідомляє Медійна ініціатива з прав людини.
За інформацією, МІПЛ, Трубіцин до кінця 2019 перебував на «посаді» начальника Донецького СІЗО № 5. Як стало відомо, справа за звинуваченням Трубіцина у створенні «ДНР» перебуває в суді з 2016 року. При цьому правозахисники зазначають, що їх «трохи здивувала така» вузька «кваліфікація, адже ця стаття Кримінального кодексу не передбачає постраждалих». Вони уточнюють:
«Тільки в нашій організації є чимало опитувань звільнених з полону» ДНР «заручників, розповідають про тортури, нелюдські умови утримання, постійні психологічні тортури, яких вони зазнавали в СІЗО № 5 під керівництвом Трубіцина».
Згідно зі звітами правозахисників про умови утримання заручників у Донецькому слідчому ізоляторі № 5 уточнюється, що з 2014 року СІЗО переповнений: там утримуються як ті особи, які були затримані правоохоронними органами України, так і ті, кого затримали представники НЗФ. Наголошується, що в СІЗО утримуються колишні «ополченці», представники різних «органів місцевої влади» люди, затримані за проукраїнську позицію і за підозрою в шпигунстві. На першому, напівпідвальному поверсі СІЗО розташований блок для довічно засуджених - це так звані 10 і 6 пости з камерами карцерного типу. На цьому поверсі утримують заручників за «політичними статтями». Камери дуже тісні і маленькі - розміри від 1,5 м до 2 − 2,5 м, вони розраховані на двох осіб, але там можуть тримати більше число.
Підвальні вікна, нижче рівня землі, в одному з постів виходять на звалище сміття СІЗО, тому з нього в камери через відкриті щілини проникають щурі, таргани, мухи, постійно нестерпний сморід. Санітарні умови камер незадовільні - сирість, холод взимку і затхлість, спека влітку, цвіль, грибок, клопи. Денне світло в камери практично не надходить, там постійно працює штучне освітлення. Туалет і раковина в деяких камерах зламані або погано працюють, каналізація постійно забивається, стоїть сморід. У деяких камерах опалення немає, вікна завішані клейонкою і ковдрами. Раз на тиждень затриманих водять «в лазню», де вода холодна, незалежно від пори року. Прогулянки організовують по одній годині на день у двориках на даху СІЗО.
Зараз у СІЗО № 5 перебувають щонайменше 47 заручників. Правозахисники додали:
"На наш запит щодо можливості додавання свідчень колишніх заручників до справи Ігоря Трубіцина в Донецькій прокуратурі повідомили, що вже працюють над цим. Тому найближчим часом можна очікувати додавання нових епізодів до справи та можливу кваліфікацію за іншими статтями КК".