На Луганщині можуть побудувати завод з виробництва біогазу
У Кремінній депутати міської ради на сесії прийняли рішення розробити детальний план території та стратегічно-екологічну оцінку земельної ділянки приблизною площею 10,00 га, для будівництва на ній заводу з перероблення відходів.
Жителі прилеглих будинків виступили проти будівництва заводу, передає Суспільне.
Тимчасово виконуюча обов'язки заступника міського голови Кремінної Наталія Макогон розповіла в ефірі програми Сьогодні.Головне, що на території громади немає вільних місць. Це місце визначено, як промислова зона.
"Якщо шукати інше місце потрібно робити обмін з лісовим фондом. Тобто вирізати ліс", - додала Макогон.
За словами Наталії Макогон, до міської ради звернулося німецько-українське підприємство, яке запропонувало виробляти біогаз. Біогазова установка працює на твердих побутових відходах.
Технічний директор «Українського наукового інституту технічної екології» Ліна Плющакова в ефірі програми Сьогодні.Головне заявила, що проблема поводження з твердими побутовими відходами по всій Україні.
"Будівництво заводу один з варіантів розв'язання цієї проблеми. Є ризики, що громада Кремінної не зможе забезпечити необхідний обсяг відходів для функціонування цього заводу. Обсяг, який завод повинен переробляти. Тому в цьому випадку необхідно буде об'єднуватися з найближчими територіальними громадами, щоб забезпечити функціонування заводу", - зазначила Ліна Плющакова.
За словами Макогон, проєкт розроблений саме під громаду. 26 тонн відходів на добу. Зараз громада щодня вивозить 18 тонн сміття. Завод, який хочуть побудувати в Кремінній, згідно з проєктом, зможе приймати всі види відходів, у тому числі активний мул, опале листя.
За проектом, завод, який планують побудувати в Кремінній зможе виробляти біогаз для опалення і виробництва електроенергії, добрив.
"Щодо біогазової станції та генерації біогазу. Це дуже вдале прогресивне рішення в контексті поводження з відходами і всіх стратегічних рішень, які ми приймаємо, щодо заборони розміщення на полігонах відходів, які біологічно розкладається", - розповіла Ліна Плющакова.
Загалом на будівництво планують витратити 180 млн грн. Фінансування проєкту буде проходити за спів фінансування 70% частка німецько-українського підприємства і 30% місцевий бюджет. Розглядається питання, що 5% грошовими коштами, а 25% за рахунок місцевих гарантій. Для громади 9 млн грн.
Будівництво може початися після проходження всіх процедур не раніше ніж через рік-півтора.