Бахмут і Маріуполь увійшли в топ-10 в рейтингу "Індекс конкурентоспроможності міст України 2021"
Одинадцять міст, включаючи Бахмут і Маріуполь, є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом і ефективним економічним управлінням цього року.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Інститут економічних досліджень і політичних консультацій.
Одинадцять міст - Хмельницький, Івано-Франківськ, Львів, Мукачево, Бахмут, Тернопіль, Вінниця, Маріуполь, Олександрія, Мелітополь та Чернігів є містами з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням у цьому році.
Такими є результати дослідження “Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2021”, яке провела Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) спільно зкомпанією Інфо Сапієнс,Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.
Повний звіт ІКМ 2021 та рейтинг усіх міст можна переглянути за посиланням.
Для вимірювання ІКМ 2021, Програма USAID КЕУ, у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс, провела масштабне опитування у 45 найбільших містах України - 24 обласні центри та 21 місто з населенням від 73 тис. осіб. Під час дослідження ІКМ 2021 року опитано 7 тис. 454 суб'єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.
За результатами проведеного опитування та зібраних статистичних даних з міст, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій підготовлено звіт та рейтинг міст-учасників, а також проаналізовано показники ІКМ 2021 з минулорічними - ІКМ 2019/2020.Різниця у значеннях ІКМ для 1-го та 45-го місця зберігається великою - 67,65 до 36,84, також 27 з 45 міст увійшли до ТОП-6 найкращих міст як мінімум в одному з компонентів, що свідчить про суттєву різницю у діловому кліматі, політиці місцевих рад, та як результат, - конкурентоспроможності кожного міста.
ІКМ складається з 10 компонентів для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст:
- Започаткування бізнесу
- Доступ до публічного майна
- Прозорість та відкритість даних
- Вартість дотримання законодавства
- Податки та збори
- Неформальні платежі та корупція
- Безпека ведення бізнесу
- Лідерство міської влади
- Ресурси для розвитку
- Підтримка інновацій
Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” (КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.