Діти, постраждалі від війни, можуть отримати в Україні відповідний статус
Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, поки не передбачає жодних пільг та підтримки від держави, крім безкоштовного харчування в школі, яке доступне і для інших ВПО. Можливо, такі пільги введуть в майбутньому, тоді оформлений статус буде виправданим.
Про це повідомляє Східний Варіант.
На отримання статусу мають право діти, які:
- отримали поранення, контузію, каліцтво;
- зазнали фізичного, сексуального, психологічного насильства;
- були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
- залучались до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
- незаконно утримувались у полоні.
«Процедура оформлення та підтвердження статусу є доволі складною, через що спостерігається небагато звернень від постраждалих осіб. Обов’язок доведення обставин, за яких постраждала дитина, покладається безпосередньо на заявника.
Крім того, немає і досі спеціалізованих державних програм щодо психологічного захисту дітей, які постраждали. Серед низки прогалин, також можна відзначити низьку поінформованість населення, а саме, батьків чи осіб, що їх заміняють, про механізм оформлення статусу дитини», — зазначила Наталія Єсіна.
Куди звертатися: заяву про отримання статусу потрібно подавати у Службу у справах дітей за місцем реєстрації дитини як ВПО або за місцем проживання дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася АТО.
Служба у справах дітей в Луганській області: (06452) 4 24 20, в Донецькій області: (06264) 8 52 23
Подати заяву можуть законні представники дитини (батьки, прийомні батьки, піклувальники тощо) та дитина особисто, якщо їй вже виповнилось 14 років.
З чим звертатися: для оформлення статусу потрібна заява, копії свідоцтва про народження і копії документів, що посвідчують особу батьків, або представників дитини, копії довідки ВПО дитини, та копії інших документів, які стосуються індивідуальних обставин (наприклад, заява про вчинення кримінального правопорушення, витяг з ЄДРДР, висновок експерта, психолога тощо). Це треба уточнювати у Службі у справах дітей.
Читайте також: "Пільги, виплати та інша підтримка для переселенців: як отримати та що робити, коли відмовляють"