Молодь та влада на сході України: як налагодити співпрацю
Більшість молодих людей на сході України почали займатися громадською діяльністю після початку російської агресії.
Про це свідчать дані дослідження Школи політичної аналітики, йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
З червня по жовтень 2019 року дослідники знайшли близько 30-ти громадських організацій в Луганській та Донецькій областях. З них 18 організацій погодилися взяти участь у дослідженні. Загалом провели 4 фокус-групові дискусії, одне телефонне групове інтерв'ю та одне індивідуальне телефонне інтерв'ю.
Здебільшого, активісти розв'язують проблеми, пов'язані з війною — захист прав вимушених переселенців, реабілітація військових, забезпечення освітою людей, які потрапили через війну у скрутне становище.
«Більшість наших учасників почали займатися громадською діяльністю після початку війни, меншість нею займалися і до цього. Їхньою метою стало врегулювання потреб, які виникли в результаті війни. Дуже часто люди приходили до громадського активізму через знайомих, родичів чи друзів», — розповів Олег Сабура.
Результати дослідження говорять, що головним каналом поширення, висвітлення своєї діяльності для молодіжних активістів зі сходу є соціальні мережі. Це найбільш доступний і найбільш дешевий інструмент комунікації для них. А головними мережами виявилися Facebook і Телеграм.
Аби якісно вести соціальні мережі, активістам не вистачає внутрішніх ресурсів — це фінанси та кваліфіковані кадри.
Аналітики розробили рекомендації для органів влади:
- організовувати тренінги та навчання з реєстрації громадських організацій серед студентської молоді. Для цього пропонують розробити спеціальні портали в інтернеті, які піднімуть рівень комунікації;
- щорічно проводити локальний форум громадянського суспільства з можливістю участі представників будь-якої ГО;
- давати більше інформації про фінансування з державного та місцевого бюджетів;
- організовувати тематичні тренінги та грантові програми.