Ми не розділяємо українську молодь з підконтрольної та непідконтрольної території, - активісти із Сєвєродонецька
З 2010 року в Сєвєродонецьку працює громадська організація «Сєвєродонецька молодіжна рада». Спочатку свою діяльність ГО спрямовувала виключно на молодь, але після початку військових дій зробила переорієнтацію та розширила цільову аудиторію.
Тепер це вимушено переміщені особи, військовослужбовці, жінки, які опинилися в тяжких життєвих обставинах через війну. Про це йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
Один із проєктів ГО — громадський майданчик «Хочу-буду». Це молодіжний центр у Сєвєродонецьку на 200 кв. метрів. Приміщення орендують у «приватника», а на базі майданчику проводять освітні курси. Учасники можуть опанувати абсолютно нову професію, або ж відновити свої навички та підвищити фах та знайти більш оплачувану роботу.
Читайте також: реінтеграція Донбасу очима молоді. Поради влади та закладам вищої освіти
Зокрема на курсах вчать вебдизайну, 3-D-моделюванню, реалізовують курс з розмовної англійської та польської мов. Для більш дорослих людей є курс комп'ютерної грамотності: учасники опановують Wоrd, Excel, Power Point. Для учасників також читають програму з SMM-менеджменту та копірайтингу.
Ще один проєкт ГО — «Академія можливостей». Там молодих людей навчають адвокації та фандрейзингу проєктів, менеджменту, громадському активізму. Їм організовують візити до територіальних громад, міських рад Луганської області.
«Наша діяльність спрямована на громаду Луганщини, людей, які прагнуть покращення свого життя, розвитку своєї громади та Луганщини в цілому. Напрямок бізнесу, працевлаштування, отримання більш оплачуваної роботи — один з основних. Для молоді — це пошук можливостей для саморозвитку, не виїжджаючи за межі області, а також розуміння української ідентичності», - сказав керівник ГО Кирило Дубровін.
Активісти з Сєвєродонецька кажуть, що залюбки співпрацювали б із молодими людьми з окупованих територій, оскільки не поділяють їх за тим, хто по який бік лінії розмежування знаходиться.
«Окупована територія є територією України, а молодь, яка там залишилась, є українською молоддю. Тому ми її не відокремлюємо від себе», — додав Кирило Дубровін.
Однак, основною й очевидною перепоною для такої співпраці він називає бойовиків, які окупували частину території Луганської області.