В аграрний сектор Луганщини направлять $35 мільйонів інвестицій: на що витратять
В аграрний сектор Луганщини інвестують 35 мільйонів доларів за проєктом ЗВ.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Мінреінтеграції.
В рамках робочого візиту до Луганської області у селі Скаргівка Сєвєродонецького району Луганської області відбулася презентація Проєкту "Східна Україна: возз'єднання, відновлення, відродження" (Проєкт 3В), який фінансується Світовим банком та реалізується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції).
Керівник впровадження Проєкту 3В Роман Пліс розповів фермерам, представникам сільськогосподарських підприємств про те що, метою Проєкту 3В, серед іншого, є інвестування в сільське господарство Луганської області для відновлення і модернізації галузі, підтримка малого та середнього агробізнесу через кластерний підхід та відновлення дорожньої інфраструктури у трикутнику концентрації агропідприємств у Старобільському, Сватівському районах з регіональним центром – містом Сєвєродонецьк, та іншими містами на підконтрольній Уряду території Луганської області.
"Проєкт триватиме до 2025 року. На його реалізацію Світовий банк направляє 100 мільйонів доларів: 65 мільйонів доларів – інвестиції для будівництва доріг, 35 мільйонів доларів – інвестиції в аграрний сектор Луганської області", - сказав Роман Пліс.
За його словами, в рамках Проєкту 3В в Луганській області планується звести обласну лабораторію для перевірки сільськогосподарських товарів і безпечності харчових продуктів, побудувати агрохаб із зерноелеватором, сучасною лабораторію з перевірки якості зерна, громадським простором та тренінговим центром для молодих агрономів. Окрім цього Проєкт 3В передбачає створення агрокластерів для підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема - забійний цех, холодильний комплекс, кластер з оренди сільгосптехніки для малих фермерів, кластери з овочівництва та ягідництва.
"Зараз відбувається фіналізація концепції проєкту, наступного року має розпочатися будівництво обласної лабораторії для перевірки сільськгосптоварів і безпечності харчових продуктів, а згодом - агрохабу та агрокластерів. Ми хочемо, аби збудована інфраструктура була затребувана і приносила користь, тому запрошуємо до співпраці фермерів та агровиробників", - зауважив Роман Пліс під час презентації проєкту.
Важливо, що Мінреінтеграції паралельно із реалізацією проєктів із партнерами, займається напрацюванням Стратегії економічного розвитку Донецької і Луганської областей. Планується, що реалізація Стратегії стартує з 1 січня 2022 року. Стратегія базується на створенні можливостей і стимулів для інвестицій через визначення територій і кластерів пріоритетного розвитку; запровадження податкових стимулів у вигляді спрямування частини прибутку підприємств на реінвестування у власний розвиток; поширення стандартів міжнародних комерційних арбітражів; страхування військово-політичних ризиків; розвиток інфраструктури.
Читайте также: На Донетчине и Луганщине необходимо развивать энергетику, — политолог