
Реальна кількість переселенців в Україні залишається невідомою, - експерти
Реальна кількість переселенців в Україні залишається невідомою.
Про це в матеріалі “Східного варіанту” розповіли аналітики.
На сайті Міністерства соціальної політики з легкістю можна знайти оновлювану інформацію про те, скільки офіційно зареєстрованих вимушених переселенців нині проживає в країні. Станом на червень ця цифра складає 1 469 676 вимушено переміщених осіб. Однак, як це часто буває, офіційна інформація відрізняється від реальної.
Річ у тому, що довідки вимушених переселенців отримали також люди, які продовжують проживати на непідконтрольній Україні території. За допомогою таких довідок ці люди отримують соціальні послуги в Україні.
Читайте також: читайте також: як помирити людей після деокупації? Досвід країн, які через це проходять
"Відбулася досить погана річ з переселенцями — їх узагальнили. Тобто довідка про внутрішньо переміщену особу видається усім людям, які прийшли та зареєструвалися. Говорячи про проблеми переселенців, їх потрібно розділяти на групи. Є ті, хто вже придбав житло на підконтрольній Україні території, ті, хто орендують житло, і ті, хто проживають на непідконтрольній території", — говорить переселенка Олена Степова, яка нині живе в Черкаській області.
Читайте також: чому переселенці в Україні не відчувають себе як вдома? Основні причини і що з цим робити
За словами пані Олени, таке узагальнення заважає розв'язувати нагальні проблеми переселенців, оскільки держава навіть не знає, з якою кількістю людей має працювати на підконтрольній території, а яка кількість людей користуються послугами з непідконтрольної території.
З цією думкою погоджується аналітик центру "Фабрика думки "Донбас" Юлія Каплан:
"Ми достеменно не знаємо демографічний склад переселенців: діти, молодь, пенсіонери. Відповідно цілеспрямовану державну політику реалізовувати в таких умовах досить складно. Коли ми дізнаємось, скільки їх, яка їх основна потреба, то тоді можна говорити про якусь національну програму".
За словами експертки, розподіл вимушених переселенців на групи, а також відокремлення тих, хто проживає на окупованій території, потрібне не для того, аби позбавити когось права користуватися певними послугами. А для того, аби держава могла цілеспрямовано допомагати людям.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.