Українські КПВВ на лінії розмежування передають на баланс одного держпідприємства
У квітні минулого року держава створила ДП «Реінтеграція та відновлення», яке має стежити за належними умовами перетину лінії розмежування з ТОТ. Зараз ДП приймає на свій баланс КПВВ, аби стати їх повноправним господарем.
Про це йдеться в матеріалі “Східного варіанту”.
ДП підпорядковується Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Працівники підприємства працюють як у Києві, так і в Донецькій, Луганській та Херсонській областях, безпосередньо на КПВВ.
До появи держпідприємства КПВВ створювали різні органи виконавчої влади Донецької, Луганської, Херсонської областей. Тому ці КПВВ знаходилися на балансі різних державних установ та органів місцевого самоврядування. Деякі КПВВ були на балансі "Укрзалізниці", а КПВВ в Станиці Луганській – на балансі Водоканалу «Луганськ-Попасна».
А відтак не було єдиного стандарту роботи та облаштування КПВВ. На деяких КПВВ умови були кращими, а не деяких — гіршими.
Таким чином в українських КПВВ не було єдиного господаря, який би ніс відповідальність за всі пропускні пункти, а найголовніше — робив їх уніфікованими.
За словами директора Державного підприємства «Реінтеграція та відновлення» Дмитра Ланіна, тепер КПВВ будуть зібрані «під один дах».
"Завдання підприємства — зробити так, щоб були створені гідні умови для людей які вимушені перетинати через КПВВ лінію розмежування з ТОТ, щоб надавались однакові сервіси, щоб вони були доступні людям, які перетинають різні КПВВ. Організація роботи Державним підприємством включає також у себе й взаємодію з усіма державними органами та органами місцевого самоврядування щодо покращення роботи КПВВ", — розповів «Східному варіанту» Дмитро Ланін.
Іншими словами, на існуючій базі КПВВ держпідприємство має вибудовувати цивілізовані умови для перебування людей. Наприклад:
- замінити старі дерев'яні туалети, на нові сучасні, які будуть враховувати потреби людей з обмеженими можливостями;
- обладнати на кожному КПВВ, у тому числі й на тих, які зараз реконструюються, кімнати матері та дитини;
- спорудити приміщення для надання медичних, поштових, банківських, юридичних послуг тощо.
Однак, це не означає, що саме ДП буде надавати послуги, доступні на КПВВ.
Підприємство буде створювати умови для надання всіх необхідних послуг, та інформувати про якість надання цих послуг різними організаціями, які представлені на контрольних пунктах. Наприклад, за центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) та надання медичних послуг відповідають органи місцевого самоврядування, ОТГ в якій знаходиться КПВВ.
Як кажуть у держпідприємстві, допомогу з впровадженням послуг на КПВВ надають також і міжнародні благодійні організації.
А ДП стежитиме, щоб всі ці послуги надавалися відповідно до стандартів та були доступними для всіх.
Читайте: На КПВВ планують впровадити електронні черги