Українське суспільство співчуває жителям ОРДЛО, - соцопитування (відео)
Українців, які вважають Росію країною-агресором, стало більше. Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи". Зросла й кількість тих, хто співчуває людям, які живуть в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).
Такі цифри свідчать про те, що потуги Кремля розділити людей не досягають мети, вважають експерти, інформує "Дом".
Понад половину опитаних українців — 53,5% — визначають ситуацію на Донбасі як збройну агресію Росії з використанням незаконних збройних формувань.
"Ідея про те, що це саме російська агресія, зміцнюється в українському суспільстві, і за останні півтора роки приблизно на 8,9% збільшилася кількість прихильників саме такої версії. Ця версія стала більш міцною в громадській думці, більш поширеною не тільки в Західному і Центральному макрорегіоні, які традиційно є більш жорсткими у своїх оцінках подій на Донбасі, але ця версія про російську агресію зміцніла і на Сході, включно з підконтрольним Донбасом, і на Півдні", — зазначила аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Марія Золкіна.
Згідно з опитуванням, у суспільстві переважає сповнене співчуття ставлення до жителів ОРДЛО. 40% думають, що люди стали жертвами особистих або сімейних обставин. Ще 9% вважають їх заручниками незаконних збройних формувань.
Такі цифри свідчать про те, що всі зусилля Росії розхитати ситуацію в Україні та розділити людей провалилися, вважають експерти.
"Ми вважаємо їх заручниками там, і ми хотіли б, щоб вони приїжджали та залишалися тут. Ми робимо на сьогодні проєкти, які покликані залучати молодь з непідконтрольних територій до вищих навчальних закладів України, максимально спрощуючи цей процес", — розповів заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.
Крім того, 71% українців вважають, що на Донбасі тривають бойові дії. На Сході таку думку поділяють 48% опитаних, на Заході — до 91%. Інші погляди отримали набагато меншу підтримку.
"До зустрічі в Женеві ще є достатньо часу для того, щоб позиції цього актуального дослідження були донесені. Я вважаю, що з 2014 року по 2021 рік від Женеви до Берліна, від Берліна до Парижа, від Парижа до Женеви тощо, ми повинні зробити один простий висновок: в питаннях територіальної цілісності та суверенітету — ми не йдемо на жодні болісні компроміси", — повідомила голова правління громадської організації "Мережа захисту інтересів "Антс" Ганна Гопко.
Тільки 18% респондентів згодні йти на будь-які компроміси заради врегулювання ситуації на лінії зіткнення. А 46% опитаних — готові поступитися лише в деяких питаннях.
Читайте також:
Більшість українців втомилися від війни і вважають конфлікт на Донбасі російською агресією, - опитування
ЗМІ: У ОРДЛО сформувалися нові олігархи (відео)