В ОБСЄ заявили про небезпеку екологічної кризи на Донбасі
Екологічні ризики пов'язують з порушеннями роботи промислових об'єктів. 80% промислових об'єктів у прифронтовій зоні несуть загрозу для екології на Донбасі
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Укрінформ
Національний спеціаліст проектів Координатора програм ОБСЄ в Україні Алла Ющук розповіла про зони підвищеного екологічного ризику на прифронтових територіях у Донецькій і Луганській областях. Дискусія на тему "Природа під загрозою: екологічні виклики і збитки в зоні ООС і АР Крим "проходила в Українському кризовому медіа-центрі.
Серед найнебезпечніших виявилися агломерації Донецьк - Макіївка, Торець - Горлівка - Єнакієве і місто Маріуполь Донецької області, Луганськ і агломерація Алмазна - Ірміно - Золоте Луганської області.
Екологічні ризики пов'язують з порушеннями роботи промислових об'єктів - через пошкодження в результаті бойових дій або технологічних збоїв. Всього, за словами Ющук, з 2014 року таких інцидентів було понад півтисячі. 80% з них відносяться до категорії високого або дуже високого екологічного ризику.
Однак найнебезпечніший наслідок - неконтрольоване затоплення шахт, вважають в ОБСЄ. Воно загрожує забрудненням поверхневих і підземних вод, просіданням земної поверхні. Найбільше шкоди несуть ті шахти, в яких зберігали небезпечні відходи.
Зокрема мова йде про "Юного комунара", що в місті Бунге біля Єнакієвого - там знаходяться радіоактивні відходи.
При цьому на цих об'єктах не проводять комплексні дослідження, тому що вони знаходяться на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.