Окупація Росією частини Донбасу і Криму призвела до екологічної катастрофи
Збройна агресія Росії проти України, тимчасова окупація Криму і частини Донбасу призвели до катастрофічних наслідків для екології на цих територіях.
Про це йдеться в повідомленні міністерства закордонних справ України до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, передають Новини Донбасу.
У МЗС підкреслюють, що тимчасова окупація українських територій Росією породжує екологічні загрози для Європи і Чорноморського регіону.
Зокрема, це будівництво нових і функціонування існуючих військових об 'єктів, проведення навчань і ракетних стрільб, які значно забруднюють екологію, шкодять водним і повітряним ресурсам Криму.
"Окупаційна адміністрація приховала факти викиду в атмосферу хімічних речовин з ВАТ "Кримський титан", які викликали екологічну катастрофу на півночі Криму в 2018 і 2019 роках. Під час будівництва Керченського мосту був повністю знищений пам'ятник природи "Озеро Тузла", а сам острів Тузла перетворився на будівельний майданчик", - зазначили в українському МЗС.
Крім того, додали у відомстві, на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу розміщуються десятки підприємств, діяльність яких має суттєві ризики для екологічної безпеки, а затоплення шахт призводить до потрапляння шкідливих речовин у поверхневі та підземні води.
Також в МЗС повідомляють, що 7 тис. кв. км на підконтрольній уряду території Донбасу і 14 тис. кв. км в контрольованих угрупованнями "ЛДНР" районах і в Криму забруднені мінами і вибухонебезпечними залишками війни.