Експерти дали покрокову інструкцію для вступу у ЗВО для абітурієнтів з ОРДЛО
Кожен абітурієнт з ОРДЛО для вступу в український заклад освіти повинен приїхати до навчального закладу та скласти іспити.
Про це йдеться у матеріалі “Східного варіанту”.
За словами експертів, спочатку потрібно заповнити освітню декларацію — вписати в документ шкільні оцінки. А також подати інші документи:
- ксерокопію паспорта;
- ксерокопію ІНН;
- фотокартки.
За наявності українського атестата, потрібно подати ще й його копію.
Читайте також: студент в умовах війни. Що змінилося для абітурієнтів з ОРДЛО та вимушених переселенців
Після цього абітурієнту дають направлення до школи, де він має скласти два іспити державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Третій профільний іспит (за обраною спеціальністю), складається у ЗВО. В усіх містах, де є вищі навчальні заклади, під час вступної кампанії працюватимуть кілька шкіл.
Відразу після іспитів абітурієнт знатиме свою оцінку.
Читайте також: будь-який навчальний заклад без ЗНО: МОН змінило умови вступу для абітурієнтів з ОРДЛО
«Дитині в школі видають довідку, що вона склала два іспити з такими то оцінками. Потім вона повертається до вишу і складає третій іспит, профільний, і отримує третю оцінку. На їх основі вона вступає до ЗВО», — експерт центру громадянської просвіти «Альменда» Олег Охрєдько.
Цей алгоритм актуальний як для ЗВО, так і для коледжів.
У теорії може виникнути ситуація, коли бажаючих скористатися цією пільгою більше, ніж самих пільгових місць. Тоді вступає той, у кого краща оцінка.
Однак на практиці такий конкурс — рідкісне явище. І виникає лише у тих навчальних закладах, які найбільш наближені до лінії розмежування. Такі ЗВО користуються найбільшою популярністю серед студентів, що мають право на пільгове бюджетне місце.
Чим далі від лінії розмежування, тим менший конкурс. А в більшості випадків його взагалі немає, бо дітей, які вступають в українські ЗВО з окупованої території, відверто небагато, і вони щороку забирають значно менше місць, ніж їм виділяє держава.
Коли абітурієнт таки не може вступити на бюджет через конкурс, йому пропонують вступати на контракт, а потім подати заяву, щоб перевели на бюджет.
«Приблизно в 90% випадків такі заяви задовольняються», — зазначив Охрєдько.