Для абітурієнтів з ТОТ запровадять підготовчі курси для вступу до вишів
Для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій (ТОТ) України запровадять літні підготовчі курси перед вступом до українських закладів вищої освіти.
Про це повідомили у Мінреінтеграції.
Це допоможе майбутнім студентам в адаптації на новому місці проживання. Така головна мета програми Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Пілотний проєкт підготовчих курсів запланований на 2021-2022 навчальний рік.
У рамках цієї програми курси будуть організовані на базі близько 25 вищих навчальних закладів України у різних містах України. Серед них - найпопулярніші виші для вступу абітурієнтів з ТОТ, а також лідери рейтингу «Топ-200 університетів України».
Читайте: Вступ-2021 для абітурієнтів з окупованих територій: коли подавати документи та як підготуватися
«Нашою метою було врахувати інтереси як вступників, так і навчальних закладів, на базі яких будуть відбуватися підготовчі курси. Адже якщо ЗВО мотивовані працювати з абітурієнтами з тимчасово окупованих територій, то і молодь відчуватиме, що Україна не декларативно, а фактично підтримує тих, хто опинився в заручниках у РФ та її окупаційних режимів як на Донеччині і Луганщині, так і Кримському півострові», - зазначила заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Драганчук.
Подати документи на підготовчі курси можна буде упродовж вступної кампанії-2021, точні дати якої будуть визначені протягом найближчого часу. Важливо зазначити, що подача документів для вступу на підготовчі курси при одному з обраних ЗВО не прив’язуватиме абітурієнта до цього навчального закладу. Пройшовши підготовчі курси, абітурієнт зможе вступити до будь-якого зі 195 «вишів», при яких працюють освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна».
Курси відбуватимуться у літній період, під час їх проходження абітурієнту буде забезпечене місце у гуртожитку, а також стипендія у розмірі 4590 гривень. По завершенні курсів вступник отримає відповідний сертифікат.
«Наша цільова аудиторія - молоді люди, які ухвалили для себе рішення навчатися в «вишах» на території вільної частини Україні. І головна проблема для них, мабуть, не стільки виїхати на підконтрольну територію, як підготуватися до навчання, подолати певні стереотипи, налагодити зв’язки та взаємодію зі своїми колегами. Тому ми б хотіли закликати заклади вищої освіти орієнтуватися радше не на академічну підготовку, а на питаннях соціальної та психологічної інтеграції», - пояснив державний секретар Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Костянтин Ващенко.
У 2021 році Мінреінтеграції очікує близько 2200 вступників з тимчасово окупованих територій, що має продовжити позитивну динаміку зростання кількості вступників з ТОТ.
Найпопулярнішими закладами освіти у 2020 році для абітурієнтів з ТОТ стали Східноукраїнський університет імені В.Даля (180 вступників), Таврійський національний університет імені В.Вернадського (142 вступники), Національних технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (141 вступник), Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (118 вступників), Маріупольський державний університет (93 вступники).