Юрист пояснив, чи потрібно виплачувати кредит взятий до 2014 року жителями ОРДЛО
Багато жителів тимчасово окупованої території України опинилися в ситуації, коли взяли кредит в банку до 2014 року, але в силу обставин, що склалися, не мають можливості його виплачувати.
Що робити і куди звертатися — в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів керівник Координаційного центру з надання правової допомоги Мін'юсту Олександр Баранов.
Передовсім, юрист зазначив, що кредит має бути погашений. І уточнив: було ухвалено законодавче врегулювання, яке забороняє нараховувати штрафні санкції на кредит в тому випадку, якщо людина перебуває на тимчасово непідконтрольній території.
"Згідно ст. 2 закону України "Про тимчасові заходи на період проведення Антитерористичної операції" встановлюється мораторій на нарахування з 14 квітня 2014 року пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними договорами громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися в період з 14 квітня 2014 року із населених пунктів, де проводилася Антитерористична операція", — розповів Олександр Баранов.
Він наголосив, якщо кредитори зв'язалися з позичальником, повідомили йому своє нове місце перебування і пропонують оплатити кредит на підконтрольній уряду України території, позичальник має право вимагати компенсації всіх витрат, пов'язаних з проїздом до місця відділення банку, через який можливо виконати зобов'язання.
Також юрист нагадав, що кредити бувають різні: іпотечні, побутові. У разі побутових кредитів, за його словами, є термін, протягом якого банк мав можливість звернутися до суду для стягнення. Якщо він не звернувся у визначений строк, то вже не може звернутися за стягненням кредиту.
У разі іпотечного кредиту термін стягнення визначений іпотечним договором і терміном дії даного договору.
Читайте також: "Все, хто хотіли, поїхали?": В Україні покажуть мультики про жителів окупованих територій (відео)