Подарувати можливість. У Маріуполі IT-школа безплатно навчає соціально незахищених дітей
9 березня проєкт IT-Camp відзначив свою другу річницю. Уже два роки викладачі проєкту навчають пенсіонерів і дітей комп'ютерної грамотності, а також ведуть просунуті курси графічного дизайну, ЗD-дизайну, веброзробки.
Навчання в цій сфері коштує недешево і засновники IT-Camp вирішили, що будуть навчати дітей з соціально вразливих категорій безплатно. «Східний варіант» розповідає, навіщо їм це потрібно і чому вони збирають гроші на свій розвиток.
IT для всіх
«IT-Camp ми створили два роки тому і майже відразу включили в нього соціальну складову. Вона особливо зміцнилася, коли ми відучилися в акселераторі соціального підприємництва, організованого Львівською бізнес-школою. Там ми офіційно переглянули наші погляди та сформували ідею, якої займаємося вже два роки», — розповідає один із засновників IT-Camp Ігор Ільвутченко.
За 2020 рік їхній проєкт навчив 14 людей з різних напрямків на загальну суму 42 тисячі гривень (зарплата викладачів і інші витрати на учнів).
«Ми прагнемо дати якісну освіту, тому набираємо невеликі групи до 10 студентів», — каже Ігор.
Практично у всіх групах є учні, які навчаються на безплатній основі. Це діти з дитячих будинків сімейного типу, діти з інвалідністю або з неповних сімей, діти українських військових і так далі. Як каже Ігор, в IT-camp раді всім учням, головне — бажання вчитися.
«Різним людям подобаються різні курси, але, ясна річ, багатьом більше до душі ті курси, де вони відразу можуть побачити результат — сучасні просунуті напрямки, як графічний дизайн або веброзробка. Дорослим більше подобається 3D-дизайн і комп'ютерна грамотність», — пояснює засновник проєкту.
Один з учнів проєкту 14-річний Марк Лопух. Серед його улюблених шкільних предметів — інформатика, тому такий вибір недивний.
Йому подобається працювати з фото і графікою, тому хлопець не виключає, що в майбутньому пов'яже професію з графічним дизайном.
«Я пробував вчитися по відеоуроку в YouTube, але це зовсім не те. По-перше, не завжди зрозуміло, а можливості уточнити у викладача немає. А по-друге, темпи швидше. Всі теми ми повністю опрацьовуємо на заняттях, додому домашніх завдань не дають», — пояснює Марк.
Після закінчення навчання студенти працюють над дипломним проєктом, наприклад, розробляють брендинг для компанії. Кращих повнолітніх студентів викладачі рекомендують потенційним роботодавцям.
Как помочь?
Зараз IT-Camp запустив кампанію зі збору коштів на розширення свого проєкту. Вони хочуть купити чотири потужних ноутбуки для учнів і ще два ноутбуки для викладачів. Сума збору — 220 тисяч гривень.
«У нас є техніка, але залізо старіє і вже не тягне вимоги програмного забезпечення, студентам некомфортно з ним працювати. А викладачам ще складніше, тому що крім програми, якої вони навчають, на комп'ютері потрібно запускати трансляцію на проєктор», — пояснює Ігор Ільвутченко.
Гроші збирають на платформі «Велика ідея», де кожен охочий може пожертвувати свої гроші на вподобаний проєкт. Засновники IT-Camp хочуть безплатно навчати ще більше дітей з неповних сімей, дитячих будинків, дітей з інвалідністю або дітей, які постраждали в АТО і так далі.
«Лякає статистика випускників дитячих будинків: 44% випускників так і не стають повноцінними членами суспільства; 20% з них мають судимість; 14% займаються проституцією; 10% протягом двох років після випуску здійснюють самогубство. І тільки 10% дітей повністю інтегруються в суспільство. Але ж серед них дуже багато чудових і талановитих дітей, яким пощастило менше, ніж іншим», — наводять дані засновники проєкту.
До кінця збору у команди залишився місяць, зараз зібрано 43,5 тисячі гривень, потрібно ще 176,5 тисяч. Але щоб платформа зі збору визнала кампанію успішною і видала фінансування, потрібно зібрати ще хоча б 60 тисяч гривень.
Якщо ви хочете допомогти, заходьте на сторінку кампанії зі збору та пожертвуйте, скільки зможете.
Ще три місця, щоб вивчати IT в Маріуполі
Code Club Маріуполь — об'єднання безплатних клубів програмування для дітей Донецької області.
Beetroot Academy — IT-школа, де внутрішньо переміщені особи, переселенці з Білорусі, учасники бойових дій можуть навчатися за стипендіальною програмою, яка компенсує більшу частину вартості навчання.
1991 Mariupol — Центр розвитку стартапів, де можна взяти участь в різних програмах — від створення свого стартапу до стажування в IT-компаніях.