В ОРДО погіршується ситуація з COVID-19, — ЗМІ
На окупованих територіях Донбасу спостерігається критична ситуація з поширенням коронавірусу COVID-19. При цьому медичні установи та медперсонал виявилися абсолютно неготовими до пандемії.
Про це йдеться в матеріалі видання "Інформаційний навігатор".
Зокрема, опубліковані документи підтверджують, що на окупованих територіях були відсутні ресурси, що дозволяли провести підготовку, мобілізацію, дооснащення, а так само перепрофілювання всієї, так званої, системи охорони здоров'я "ДНО". В результаті, стаціонарна допомога надавалася не всім нужденним, навіть у разі гострої необхідності – в умовах реанімаційних відділень, з використанням апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ). Здійснення екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) неможливо зовсім.
Також у документі звертають увагу, що крім несвоєчасно вжитих заходів щодо ізоляції території та забезпечення протиепідемічних заходів, на окуповані території здійснювався завезення інфекції з суміжних територій, що сприяло її епідемічному поширенню. В даному випадку мається на увазі, що заражені коронавірусом регулярно заїжджали на окуповані території Донбасу, з боку Російської Федерації.
В опублікованих матеріалах так само наголошується, що пік другої хвилі пандемії збігся з відсутністю достатнього фінансування, і, як наслідок, неможливістю достатнього забезпечення медикаментами, киснем, обладнанням, засобами індивідуального захисту закладів охорони здоров'я, визначених в якості госпітальних баз.
Це та ж підтверджує раніше озвучений факт, що на медицину на тимчасово окупованих територіях, так званий місцева влада не виділяє достатніх коштів, що призводить до таких плачевних показників.
У документі підкреслюється, що критична ситуація з нестачею лікарського забезпечення госпітальних баз спостерігалася в першій половині IV кварталу 2020 року. Дефіцит життєво важливих лікарських засобів в установах охорони здоров'я був обумовлений пролонгацією термінів виділення додаткових коштів для надання допомоги пацієнтам з COVID-19, а також у зв'язку з тим, що деякі групи лікарських препаратів (антибактеріальні, дезагреганти, антикоагулянти) вже після виділення додаткового фінансування, перебували в дефектуре як в самій невизнаній республіці "LYH"? так і на суміжній території, РФ (відсутність в оптово-роздрібній мережі, у зв'язку із зростанням захворюваності COVID-19 на території Росії).
Фактично, опинившись у ситуації, коли ні звідки, окрім як з Росії поставити необхідні засоби та препарати на окуповані території не могли, а сама Росія відчувала в них дефіцит, так званий ДП "республіканський центр "Торговий дім "Ліки Донбасу" не міг здійснити оперативну закупівлю необхідних лікарських препаратів і потрібні додаткові узгодження, для того, щоб здійснити заміну лікарських препаратів згідно МНН (міжнародна непатентована назва – діюча речовина) або замінити його за фармакологічної групи.
"Даний документ якнайкраще продемонстрував, що в умовах існування як невизнане утворення, що є окупованою територією, так звана "ДНР" не змогла, ні фінансово, ні за допомогою сторонньої допомоги, забезпечити збереження здоров'я і життя жителів окупованої території, в період пандемії коронавірусу. Російська Федерація в даній ситуації, не стільки допомогла, скільки була основним джерелом поширення вірусу на Донбасі. А брак бюджетних коштів і медпрепаратів, обмежували можливості з надання допомоги хворим", - резюмували журналісти.
Читайте: В ОРДО через аварію 3 тисячі людей залишилися без питної води