Старі нові керівники. У Луганській області призначили голів РДА та ВЦА
Правда, поки що не всіх. Хто керує укрупненими районами та новими військово-цивільними адміністраціями, а також які будуть перші кроки нових голів — дізнавався «Східний варіант».
Районні державні адміністрації: Сєвєродонецьк
У Луганській області (без окупованої території) 4 укрупнених райони. У 3-х з них президент України вже призначив керівників.
Сєвєродонецьку райдержадміністрацію (куди, крім обласного центру, увійшли Лисичанськ, Рубіжне, колишні Кремінський і Попаснянський райони) очолив Роман Власенко.
Він народився в Попасній 17 квітня 1983 року. Дві вищі освіти: за фахом «Економіка підприємства» (Харківський авіаційний інститут) і «Державна служба» (СНУ ім. В. Даля).
На державній службі з 2004 року. У Попаснянській райдержадміністрації пройшов шлях від головного спеціаліста до керівника РДА.
«У більшості випадків відбувається об'єднання декількох адміністрацій на базі чинної. У нашому випадку — створення нової Сєвєродонецької районної державної адміністрації. Перше завдання — її зареєструвати та сформувати штат. Тут будуть залучатися співробітники колишніх Кремінської та Попаснянської райдержадміністрацій. Друге завдання — робота з районною радою з питань передачі майна громадам і прийняття районного бюджету», — говорить Роман Геннадійович про перші кроки на новій посаді.
Прифронтовий Щастинський район
Щастинську районну державну адміністрацію очолила Тетяна Новикова. Це прифронтовий район, який об'єднав Станично-Луганський і Новоайдарський райони.
Адміністративний центр — селище міського типу Новоайдар.
Тетяна Володимирівна народилася 15 червня 1971 року. 1996 року закінчила Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка (вчитель початкових класів). А 2003 — Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля (державна служба, магістр). Загальний трудовий стаж — 30 років.
«Перше завдання — завершити адміністративно-територіальну реформу щодо передачі комунальних установ і майна на баланс громад. На нашій території це ВЦА й одна Новоайдарська громада. Там були вибори та все вже передали. Днями була сесія районної ради, передавали майно Горській, Сєвєродонецькій та Щастинській ВЦА. Горській та Сєвєродонецькій військово-цивільним адміністраціям передали об'єкти сіл Кримське, Чабанівка та Смолянинове. За Щастинською ВЦА ще триває процес, дуже багато майна. Є ВЦА, які створені, але не призначені керівники та вони не зареєстровані. Тому їм поки передати нічого не можемо», — говорить Тетяна Новикова.
Наступне завдання — допомога ВЦА і громадам у створенні структурних підрозділів. Це і соціальні служби, і ЦНАП, і підрозділ з цивільного захисту населення. Більш точні обов'язки нових райдержадміністрацій повинен ще визначити законодавець.
«Виходячи з постанови Кабінету міністрів №606, яка визначає перелік підрозділів райдержадміністрацій, ми розуміємо, що у нас буде організаційно-координаційна робота стосовно громад», — пояснює Тетяна Володимирівна.
Сватове і Старобільськ
Новий Старобільський район включає також території Біловодського, Марківського, Міловського та Новопсковського районів.
Головою Старобільської районної державної адміністрації президент призначив Віталія Кононова. Він народився 25 жовтня 1979 року в Старобільську. 2000-го року закінчив Луганський інститут внутрішніх справ МВС України (правознавство, юрист).
У 2004 — освоїв професію «спеціаліст з фінансів» в Університеті сучасних знань. У вересні 2020-го став заступником голови Старобільської районної державної адміністрації.
Новий голова Сватівської райдержадміністрації поки не призначений. На посаді залишається Валерій Чесних. Але це не поодинока ситуація, призначення тривають по всій Україні.
Нові військово-цивільні адміністрації
Там, де в Луганській області не було місцевих виборів 2020 року, створено 8 нових військово-цивільних адміністрацій. Згідно з даними держреєстру юридичних осіб, поки 5 з них офіційно зареєстровані керівниками.
У Лисичанську і Сєвєродонецьку президент Володимир Зеленський запровадив військово-цивільні адміністрації ще влітку 2020 року. Але замість ВЦА міста Сєвєродонецька — тепер Сєвєродонецька міська ВЦА. Тобто була військово-цивільна адміністрація міста, а тепер об'єднаної територіальної громади. Така ж ситуація і в Лисичанську.
Керівниками залишилися: Олександр Стрюк в Сєвєродонецьку та Олександр Заїка в Лисичанську.
Горську міську військово-цивільну адміністрацію очолив Олексій Бабченко. У цій ВЦА такі відомі прифронтові населені пункти як Золоте, Катеринівка, Кримське.
Олексій Бабченко родом з Новотроїцького Херсонської області. Народився 8 березня 1987 року. Юрист за освітою. З 2014 року брав участь в АТО та ООС в гарячих точках Донбасу, був поранений. У жовтні 2019 року був призначений головою ВЦА міста Золоте і села Катеринівка.
«Позитивні зміни в тому, що громада стає самостійною. Хочу, щоб люди могли у своїй громаді отримувати якісні адміністративні, соціальні та культурні послуги. Насамперед потрібно створювати структурні підрозділи, набирати штат. Раніше багато питань розв’язувалися в районних органах, тепер потрібно створювати відповідні структури у нас», — розповідає Олексій Іванович про першочергові напрямки роботи.
Щастинську міську військово-цивільну адміністрацію очолив її попередній керівник підполковник ЗСУ Олександр Дунець. За героїзм у бойових діях нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Згідно з декларацією, на Луганщину він приїхав із Мукачева Закарпатської області. Роботу в ВЦА почав в жовтні 2020 року.
Нижньотеплівською сільською військово-цивільною адміністрацією керує Дмитро Кондратьєв. Раніше він був головою ВЦА прифронтового Новотошківського і села Жолобок.
Читайте також: ВЦА або перевибори? Політична криза в Слов'янську досягла піку