У Дружківці обговорили проблему бродячих собак: що пропонують зоозахисники
У Дружківці практично щотижня фіксуються випадки укусів людей бродячими собаками.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на ДНЛ+
Вже очевидно, що дій міської влади недостатньо, щоб вирішити дану проблему. Зоозахисники поділилися своїм баченням ситуації, що склалася.
У жовтні 2019 року в місті розпочала роботу громадська організація «Дружківка - територія добра», головна мета якої - захист бездомних тварин. Ще до офіційної реєстрації громадської організації багато небайдужих волонтерів проявляли турботу про кішок і собак, яких позбулися або ніколи не мали дбайливих власників.
Активісти погоджуються, що проблема з бездомними тваринами в Дружківці дійсно існує і для її вирішення дій міської влади на сьогодні недостатньо. За словами представника громадської організації Олени Сарбеевой, одним з найбільш цивілізованих способів виходів з ситуації, що склалася є стерилізація. Волонтери вже своїми силами відловлювали, стерилізували і перетримували собак, після чого випускали їх в місто. Ще одна сфера діяльності активістів - лікування хворих тварин. Кошти на ці цілі збиралися як благодійна допомога з боку небайдужих людей. Також активісти за допомогою соцмереж, месенджерів, особистого спілкування влаштовували кошенят і цуценят.
Протягом останніх кількох років міська влада укладає договір з фірмою з Харкова, яка відловлює тварин, стерилізує їх, але не повертає в місто. У поточному році на ці цілі з міського бюджету планують виділити 175 тисяч гривень. Зоозахисники повністю не згодні з таким методом, адже замість відловлених собак з'являються нові та виходить замкнуте коло. До того ж тварин, за їхніми словами, присипляють і вони не повертаються в Дружківку. Активісти запропонували свою допомогу підряднику, оскільки знають про проблему як ніхто інший, але в міськраді їм відповіли, що не зобов'язані їм повідомляти про час вилову собак.
«Якщо просто відловлювати собак і кудись вивозити, то проблема не вирішиться, - зазначає активіст Ольга Кузьменко. - Найбільш дієвий спосіб - «вилов - стерилізація - випуск». В такому випадку тварини не агресивні, не збиваються в зграї і не загрожують людям. Водночас собаки охороняють свою територію від інших, що зменшує їх кількість в одному районі. Однак і просто випустити собаку після стерилізації на вулиці міста недостатньо - ми пропонуємо закріпити тварин за кураторами, які будуть за ними стежити. Сьогодні в Дружківці десять осіб вже доглядають за собаками в окремих районах, але їх недостатньо».
Волонтери наполягають, що собак необхідно повертати в місто. Минулого року один з підприємців запропонував метод «вилов - стерилізація - випуск», але він не переміг в тендері. За словами активістів, це пов'язано з тим, що у нього не було свого притулку. Всім іншим вони забезпечені - обладнання, автомобілі, фахівці, можливість перетримки тварин. Однак міська влада йде по одному і тому ж шляху і не бажають прислухатися до думки зоозахисників.
Активісти запропонували міській владі виділити їм приміщення для утримання та стерилізації собак. До того ж такі прецеденти є. У 2019 Департамент екології та природних ресурсів ДонОДА ініціював створення в області пунктів стерилізації. Було запропоновано за кошти обласного бюджету будувати подібні пункти, а їх зміст лягає на міську казну. За попередніми підрахунками, в перший рік з міського бюджету необхідно було вкласти близько 500 тисяч гривень, а в наступні роки менше. Однак на обласному рівні даний проєкт заморозили.
Читайте також: На Донеччині виділили 3 млн. грн постраждалим, житло яких було зруйновано внаслідок російської агресії