Резніков розповів, кого торкнеться амністія після деокупації Донбасу
Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що амністію після деокупації Донбасу потрібно робити обов'язково, але військові злочини і злочини проти людства під неї не підпадають.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Свого часу міжнародна практика говорила, що до 80-х років минулого століття будь-які військові конфлікти закінчувалися, як правило, тотальною амністією. Але група експертів ООН почала вивчати і заявила, що це не призводить до завершення конфлікту всередині країни, так як немає відповідей у людей, які постраждали в цьому конфлікті… Тому головна ідея дуже проста - амністію потрібно робити обов'язково, але військові злочинці, злочини проти людства, там є перелік, вони не підпадають під амністію ні в якому разі", - сказав Резніков.
Віцепрем'єр підкреслив, що амністія потрібна ще й для того, щоб інтегрувати громадян, які були під окупацією.
"Хтось сьогодні працює в школі, хтось у лікарні, в мерії, на пожежній станції, і так далі. Тому ми чітко говоримо, що з одного боку це співпраця з окупаційним режимом. Але чи підлягає воно покаранню в майбутньому? Ми вважаємо, що ні", - додав він.
За словами Резнікова, при питанні амністії будуть вводитися градації такі щодо тих, хто забезпечував життєдіяльність тимчасово окупованих територій, тих, хто був у складі окупаційних сил РФ, але не завдали шкоди життю і здоров'ю громадян, а також тих, хто був у складі вищого керівництва окупаційних сил.
Він зазначив, що процедура амністії буде визначатися в окремому законі, а проєкт закону про держполітику перехідного періоду лише визначає її основні положення. Зокрема, що безумовна амністія неможлива. Крім того, іноземців не будуть амністувати або звільняти від відповідальності.