Теплі школи та нові стадіони. Яким було "Велике будівництво" на Луганщині
Цьогоріч в Луганській області оновили школи, які чекали капремонту десятки років. А новенький стадіон побудували у прифронтовій Станиці Луганській. Що ще зробили з “Великого будівництва” та скільки грошей витратили — читайте в матеріалі.
Підсумки цьогорічного “Великого будівництва” Сергій Гайдай підбив на форумі “Схід можливостей”. Сім шкіл, чотири дитячих садочки, стільки ж стадіонів, 255 кілометрів відремонтованих доріг — це результати президентської програми на Луганщині.
“До 20 грудня ми повинні завершити ще 5 приймальних відділень у лікарнях. Орієнтовно залучено 160 мільйонів гривень”, — сказав очільник ОДА.
🏟 Спортивний комплекс “Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою “Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії”
Навчальний заклад створили у 1993 році на базі Луганського вищого військового авіаційного училища штурманів. У серпні 2014-го ліцей захопили бойовики, а в листопаді він переїхав до Кремінної. Тут навчаються 230 вихованців і працюють 75 педагогів та інших співробітників.
За президентською програмою цьогоріч для майбутніх захисників облаштували відкритий спортивний комплекс. Відкривав відремонтований комплекс голова ОДА Сергій Гайдай, в жовтні приїздив також президент Володимир Зеленський.
Що зроблено: Футбольне поле зі штучним газоном та біговими доріжками, волейбольний та баскетбольний майданчик зі штучним покриттям, смуга перешкод військового зразка, гімнастичний майданчик та майданчик із тренажерами, стрілецький тир, тенісні корти, трибуни для глядачів.
Вартість: 4,3 мільйона гривень з обласного бюджету.
Адреса: м. Кремінна, вул. Мічуріна, 18.
🏟 Стадіон “Нива”
Реконструкція стадіону “Нива” у Станиці Луганській тривала понад 5 місяців. Лише бігові доріжки навколо футбольного поля тут завдовжки 410 метрів. Їх вкрили двома шарами поліуретанового покриття, яке забезпечує амортизацію. Через несприятливі погодні умови не встигли нанести розмітку, тому це зроблять навесні. Все інше, що було заплановано, зробили. Зокрема, уклали тротуарну плитку, заасфальтували частину території, встановили нові паркани.
Що зроблено: Поле для мініфутболу, майданчик для баскетболу, освітлення, бігові доріжки з гумовим покриттям.
Вартість: понад 11 мільйонів гривень. 9,9 мільйона — гроші Державного фонду регіонального розвитку. Решта — з місцевого бюджету.
Адреса: смт Станиця Луганська, вул. 5-та лінія, 22-Б.
🏟 Луганський обласний фізкультурний центр “Олімп”
“Олімп” – єдиний центр підготовки спортсменів найвищого рівня на Луганщині. Тут проводять тренувальні збори команди України з легкої атлетики, боксу, вихованці обласної школи вищої спортивної майстерності, тренуються спортсмени обласних спеціалізованих шкіл олімпійського резерву. За останні роки облаштували сучасний басейн, реконструювали стадіон. Але не було зали для спортивної гімнастики, хоча нею в області займаються понад 300 спортсменів. Саме її зводять за “великим будівництвом”.
Що зроблено: ремонт гімнастичної зали, облаштування прилеглої території (в процесі).
Вартість: 25,3 мільйона гривень. 13,9 мільйона — гроші ДФРР, 11,4 мільйона витратили з обласного бюджету.
Адреса: м. Кремінна, вул. Центральна, 3.
🏟 Стадіон “Будівельник”
Капітальний ремонт стадіону Новопсковської дитячо-юнацької спортивної школи фінансується з Державного фонду регіонального розвитку. Його запланували та втілюють задля популяризації спорту в громаді. Серед іншого, спортивний об’єкт також зробили доступним для маломобільних груп населення. А для вболівальників побудували трибуну на 500 місць.
Що зроблено: утеплення будівель, внутрішній ремонт в адмінбудівлі з заміною внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж, встановлення огорожі, зовнішнього освітлення, трибун, облаштування бігових доріжок, благоустрій прилеглої території.
Вартість: 7,9 мільйона гривень (10% цієї суми з обласного бюджету).
Адреса: смт Новопсков, вул. Партизанська, 7-Б.
🏫 Школа № 14 у Лисичанську
1 вересня 2020-го школа відзначила ювілей — 30 років. Тут у 32 класах навчаються 822 учні, з них 11 — інклюзивно. Свято школа зустріла оновленою. Завдяки утепленню будівлі, заклад зможе заощаджувати на опаленні.
Що зроблено: утеплення та оздоблення зовнішніх стін та цоколю, утеплення та заміна покрівлі, заміна вікон та зовнішніх дверей, облаштування пандусу, встановлення пожежної сигналізації.
Вартість: 12,9 мільйона гривень.
Адреса: м. Лисичанськ, квартал 40 років Перемоги, 19.
🏫 Школа № 13 у Сєвєродонецьку
Школу №13 відкрили у 1967 році. Зараз тут навчаються 277 учнів, в тому числі 3 дітей з інвалідністю. Під час реконструкції для них становили підйомник.
Що було зроблено: утеплення фасаду будівлі, заміна вікон, дверей, системи опалення. Також прилеглу територію виклали плиткою, встановили нові системи пожежної сигналізації та оповіщення.
Вартість: 19 мільйонів гривень.
Адреса: м. Сєвєродонецьк, вул. Маяковського, 19.
🏫 Школа №5 у Сєвєродонецьку
П’ята школа веде свою історію з 1962-го. Цьогоріч будівлю утеплили та реконструювали, вона отримала більш сучасний вигляд. Приділили увагу додатковим входам — їх часто використовують під час пандемії, щоб діти з різних класів дотримувались дистанції.
Що було зроблено: утеплення стін, горища, фундаменту, заміна вікон та зовнішніх дверей, капітальний ремонт ганку, улаштування пандусу, піддашків та навісів над запасними входами.
Вартість: 8,5 мільйонів гривень.
Адреса: м. Сєвєродонецьк, проспект Хіміків, 18.
Цьогорічне “Велике будівництво” на Луганщині — це 20 об'єктів. Загалом роботи виконані на 88%.
Читайте також: П'ять стадіонів за рік: що дало "Велике будівництво-2020" Донецькій області