Маріуполь готується до наступної хвилі COVID-19: збільшують кількість кисневих точок
Маріуполь готується до наступної хвилі COVID-19.
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на міську раду Маріуполя
Маріуполь повинен бути готовим до можливого третього сплеску COVID-19, який може відбутися вже в січні ", - зазначив Вадим Бойченко.
Директор департаменту охорони здоров 'я міськради Андрій Ремпель розповів, що Маріуполь почав готуватися до можливого погіршення ситуації з пандемією. За найбільш песимістичними прогнозами, рівень захворюваності і відповідно кількість госпіталізованих може збільшитися в три рази. Так, якщо на кінець листопада було зайнято близько 300 ліжок, то в січні - 900.
"Сьогодні в госпітальних базах Маріуполя розгорнуто 603 ліжка. Для того, що підготуватися до можливого погіршення ситуації, ми зараз додатково розгортаємо ще 340 ліжок. На другу половину січня ліжковий фонд складе більше 940 ліжок. Для цього ведуться поточні ремонти в приміщеннях міської лікарні № 9, які не задіяні в роботі. Вчасно оснастять необхідним м 'яким і твердим інвентарем ", - доповів Андрій Ремпель.
За його словами, збільшиться і кількість кисневих точок. Завдяки підтримці Групи Метінвест в госпітальних базах розгорнуто 343 кисневі точки з централізованою подачею кисню. Зараз стартує третій етап розвороту кисневих точок, які забезпечать ще 345 ліжок подачею кисню. Крім того, в наявності 40 кисневих концентратора, в кінці грудня - на початку січня очікується додаткова поставка ще 220 кисневих концентраторів, які купуються обласною адміністрацією за кошти державного бюджету.
"Таким чином, до середини січня ми плануємо розгорнути понад 940 ліжок і всі вони будуть забезпечені або централізованою подачею кисню, або кисневими концентраторами. У разі необхідності працюватиме 40 мобільних бригад для амбулаторних пацієнтів. Всі заходи, можливі на дві хвилі коронавірусу - внесені до бюджету. Всі мобільні бригади до кінця лютого забезпечені СІЗами та надалі будемо постійно їх поповнювати з доробком на двомісячний запас ", - підсумував директор департаменту охорони здоров'я.
Також на сьогоднішній день проводяться всі необхідні закупівлі, а ПЛР-лабораторія забезпечена необхідними реагентами до квітня 2021 року.
"ПЛР-лабораторія працює в плановому режимі - робить 400 аналізів на добу, що повністю покриває потреби. Наша лабораторія має великий запас потужності. Ми можемо, в разі необхідності, збільшити обсяг досліджень в три рази. Для цього є матеріально-технічні можливості та кадровий склад ", - зазначив директор міської лікарні № 4 Володимир Жигіль.
У зв'язку з цим можливе введення локдауна може перервати ланцюжок заражень. У цьому впевнений директор ЛШМД Сергій Орлеанський.
Вадим Бойченко підкреслив, що подібна аналітика допоможе Маріуполю професійно підготуватися до можливих сплесків пандемії. На завершення він закликав усіх жителів продовжувати дотримуватися карантинних обмежень і трьох простих правил: носити маску, дотримуватися дистанції та проводити дезінфекцію