У ОРДЛО для виживання люди обмінюють дорогі речі на їжу, - правозахисник
Правозахисник розповів про те, що в ОРДЛО для виживання люди змінюють дорогі речі на їжу, а також про схему окупаційних "адміністрацій", через яку страждають мирні жителі Донбасу.
Про це повідомляє Східний варіант із посиланням на інтерв'ю представника омбудсмена в Донецькій і Луганській областях Павла Лисянського.
Напередодні сьомої військової зими для жителів окупованих територій Донбасу практично почалася катастрофа з продовольством. Не всі можуть потрапити на підконтрольну Україні територію, щоб купити продукти. Але дуже часто ті, хто може, не мають для цього грошей.
Люди знаходять різні виходи. Але все частіше намагаються обміняти одяг, взуття, побутові товари, без яких можна обійтися, на продукти. Для обміну використовують доступні сервіси безкоштовних оголошень.
Що обмінюють
В особливому пріоритеті - дитячі суміші і пюре. На відміну від попередніх років, зараз на сайтах безкоштовних оголошень з'явилися десятки таких пропозицій.
Донеччани часто пропонують і інший бартер. Наприклад, хочуть обміняти свої старенькі чоботи хоча б на 1 літр соняшникової олії. Серед оголошень ми знайшли і такі, які кажуть про вкрай тяжке становище деяких жителів окупованих територій.
Наприклад, днями на одному з Інтернет-сайтів з'явилося оголошення, де місцева жителька намагається обміняти два балончика дешевого освіжувача повітря на м'ясне пюре.
У чому головна проблема
Як з'ясували, проблема, наприклад, з дитячим харчуванням виникла не тільки через безгрошів'я. За останні два місяці окупаційні "адміністрації" не пускають людей з товарами з інших регіонів.
"В" ДНР "і" ЛНР "є так звані "республіканські" оптові торгові майданчики. Окупаційні "адміністрації" хочуть змусити підприємців робити закупівлі продуктів, в тому числі дитячих, там. Але продукти там значно дорожче, ніж в Росії та на підконтрольних Україні територіях. А підприємцю, щоб заробити, потрібно ще раз підвищити ціну на ці продукти. Підприємці не хочуть йти на такі заходи, після чого з'являється дефіцит таких товарів, а то що є, коштує дуже дорого", - розповів представник омбудсмена в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський.
Опитані нами по телефону донеччани розповіли, що бартер "речі на продукти" став для них буденністю з 2015 року. Але в цьому році таких пропозицій дійсно більше.
Крім того, від заставної техніки ломляться полиці в ломбардах. Безробіття і коронавірус стали "гримучою сумішшю" для тимчасово окупованого Донецька і причиною колосального безгрошів'я.
"Нещодавно від подруги почула фразу, що розкішшю став манікюр і зробить вона його у майстра лише перед Новим роком. Все це і є причина того, що люди змінюють речі на продукти", - розповіла мешканка тимчасово окупованої Макіївки Тетяна К.
Донеччанка Ірина навела такий приклад: "Мої подруги перестали викидати речі, у яких зберігся більш-менш привабливий вигляд. Наприклад, недавно одна з подруг виміняла старенькі, але цілі джинси на духи. Тому те, що хтось змінює старенькі чоботи на 1 літр олії, - таким в Донецьку вже нікого не здивуєш. ми вже не йдемо на дно, ми вже там. Так і живемо ".