Працюємо за двох. Як у Станиці Луганській медики рятують життя
Кореспондент “Східного варіанта” провів день на передовій разом з лікарями швидкої
З початку року у Станиці Луганській працює міжнародна медична організація, яка обслуговує не тільки мешканців селища, а й людей, що перетинають КПВВ та жителів сірої зони.
Що це за люди — в нашому матеріалі.
Тут — своя специфіка
Сансанич працює водієм швидкої 35 років. Каже, зрозумів, що медик — то небезпечно, у 2014-му році.
"Ми тоді ще возили пацієнтів до Луганська. Приїжджаємо на виклик — жінка втратила руку в результаті мінно-вибухової травми. Не знаємо, де припаркувати автівку, всюди — воронки. Стабілізували її, забрали. А наступного дня приїхали на виклик, а на місці "парковки" — розрив. Ось і маєш", — згадує він.
Сьогодні таких екстрених викликів менше, проте працюють не менше, каже Олександр.
"Зараз найбільші наші вороги — це гіпертонія, цукровий діабет та перегрів на сонці, адже ми здебільшого працюємо на КПВВ. Також ми маємо доступ до 5-кілометрової "сірої зони". Звичайна швидка такої змоги не має. Але ж там — також наші люди", — каже він.
Два через два
У "Міжнародній медичній допомозі" працюють співробітники місцевої швидкої.
"Два через два працюємо. Дві зміни на міжнародників, дві — на державу. А що робити, якщо уряд не цінить наш труд? Зарплата водія без стажу не дотягує до мінімалки. Йому доплачують 600 гривень окремою статтею, аби дотягнути до п'яти тисяч. Як це можна назвати, скажіть мені?", — запитує Олександр.
Загалом тут працюють троє водіїв та троє фельдшерів.
"Усі хлопці з досвідом не менше 10 років. Усі перевірені. Усі пройшли вогонь і воду. Ми ж не виїжджали, ви розумієте? Покидали сім'ї, деякі лишилися домівок, але не поїхали. А зараз хто до нас приїде працювати? То ж бо й воно", — змальовує реалії прифронтової зони водій швидкої.
“Без нас смертей було б більше”
Сансанич розповідає, що їхня машина може проїхати до нульового блокпосту наших армійців.
“Насправді ми врятували вже не одне життя. Всі знають, що у Станиці люди гинули на спеці. Тиск, серцеві напади, таке інше. Ми під'їжджали саме до місця та везли людей до лікарень”, — пояснює він.
Зараз міжнародна медична допомога має пункт на КПВВ у Станиці Луганській та дві автівки за 30 кілометрів в обидва боки від селища.
У планах урядів Словаччини та Швейцарії — розширити штат медиків на всю лінію розмежування.
Поки ж що фельдшери Станиці борються зі смертю локально.
Де будуть працювати після розширення та як викликати допомогу?
Так, за інформацією ВЦА Лисичанська, з 15 листопада 2020 року на території Луганської області почне діяти служба швидкої допомоги Міжнародної благодійної організації (МБО) “Міжнародна медична допомога”.
Оперативна зона мобільних бригад невідкладної медичної допомоги — 30 км в обидві стороні від KПBB “Станиця Луганська”, KПBB “Щастя” та KПBB “Золоте”, та 5 км в глибину від лінії розмежування — “cipа зона”.
Мобільні бригади невідкладної медичної допомоги можна викликати для транспортування хворих, екстреного виклику, виклику в “сірі” зони та інших випадках за єдиним номером 0-800-330-319.
Автомобілі швидкої допомоги марки Mercedes-Benz обладнані усім необхідним для надання невідкладної допомоги (дефібрилятор-монітор, ШВЛ, лікарські засоби тощо). Персонал забезпечений захисними костюмами SARS CoV-19.
Читайте також:
Щастя — Луганськ. Місія нездійсненна
"Українцям — українське телебачення": як на Луганщині будують телевежу
Як на Луганщині готують до відкриття КПВВ "Щастя"